Китай планує побудувати плавучі ядерні реактори
23 Серпня , 2017
Як роботи спілкуються між собою: найцікавіші способи
23 Серпня , 2017

ШІ допомагає NASA шукати найкращі місця для посадки на Місяць

Система витрачає хвилини на ті завдання, які у людей зазвичай займають години.

Національне управління з повітроплавання і дослідження космічного простору (NASA) працює з величезними обсягами різних даних, що не дивно, враховуючи специфіку відомства. Причому обсяги цих даних постійно зростають і NASA постійно активно шукає нові рішення для підвищення ефективності обробки інформації.

Фото: techcrunch.com

Чергове таке рішення люб’язно погодилась надати компанія Intel, точніше придбаний процесорним гігантом в 2016 році стартап Nervana, що спеціалізується якраз на машинному навчанні та інтелектуальному аналізі даних.

Як повідомляє ресурс TechCrunch, розроблена Nervana система штучного інтелекту провела для NASA відповідний аналіз і обробку 200 ТБ даних, переданих різними супутниками тривимірних зображень Місяця.

В результаті фахівцям вдалось отримати якісну карту місячної поверхні, вирішивши труднощі, пов’язані з деталізацією місячних кратерів, розташованих в затінених ділянках.

Ці дані становлять величезну цінність для NASA, оскільки потрібні для визначення найбільш підходящих точок приземлення місяцеходів майбутніх місій та отримання останніми максимальної кількості сонячного світла, необхідного для роботи бортового обладнання.

Більше того, цілком імовірно, що в майбутньому стане реальністю програма безпілотних місяцеходів, які допоможуть скласти детальну карту місячної поверхні.

У бесіді з TechCrunch керуючий менеджер Intel Навен Рав зазначив, що обсяги інформації, які збирає NASA, настільки величезні, що агентство вже не встигає її обробляти. І тут на допомогу приходять розробки таких високотехнологічних компаній як Intel.

 

 

Як зазначає співробітник Intel, використовуючи наявні технології компанії, система опрацювала всі дані за проектом за 2,5 тижні. Система Nervana витрачала по хвилині на ті завдання, які у людей зазвичай забирають від двох до трьох годин. При цьому точність обробки склала близько 98,4%.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline