Система оцифровки руху Cyclops дозволяє віртуальним автомобілям демонструвати чудеса трансформації
29 Березня , 2017
NASA використовує технологію змішаної реальності для тренування астронавтів
30 Березня , 2017

Щоб досліджувати інші планети, нам потрібна краща система гальмування

Пройти 4,37 світлового року на швидкості в 20% світлової (тобто дуже швидко) за двадцять років — такий сценарій здається абсолютно фантастичним. В таку подорож Стівен Хокінг і російський мільярдер Юрій Мільнер хочуть відправити крихітний (розміром з поштову марку) космічний апарат. Цей проект під назвою Breakthrough Starshot ставить завдання відправити «наноапарат» до Проксіми b, планети земного типу в сонячній системі Альфа Центавра, що неподалік від нас.

Проте, одна з головних проблем цього далекосяжного плану полягає в «гальмах» космічного апарату, які йому потрібно задіяти, щоб зупинитись. Оскільки це невелике судно буде мчати в космосі на швидкості 13 800 кілометрів в секунду, визначити, як його уповільнити, буде необхідно, але досить складно. Якщо гальмівні механізми спрацюють невірно, космічний апарат пролетить через всю сонячну систему і не зможе зібрати необхідну інформацію.

Один із запропонованих методів вирішення цієї проблеми полягає в сонячному вітрилі. Це має бути вітрило, яке розгортається ближче до мети апарату і використовує гравітаційне тяжіння і радіацію найближчих зірок, щоб вийти на орбіту і сповільнитись. Для цього доведеться змінити початковий план. Апарат доведеться збільшити від розмірів поштової марки до шматка мила (менше 100 грамів). В додаток до цього вітрило — велика, легка структура — буде допомагати апарату прискорюватись і сповільнюватись.

Щоб прискорити апарат, вітрило буде поглинати фотони Сонця, а щоб сповільнити, буде поглинати випромінювання в міру наближення до мети. Це випромінювання, як вважають, дозволить зонду спрямувати до планети земного типу. Точно потрапити в потрібну сонячну систему і так досить складно, але перехід до Проксіма b буде набагато складніше. Ця концепція вітрильного судна буде повільніша, ніж оригінальний дизайн Breakthrough Starshot, але команда сподівається, що вітрило вдасться поліпшити.

Блукаючи Всесвітом

Спочатку план Breakthrough Starship припускав, що замість простої посадки на планету земного типу Проксіма b, можна буде розгорнути флот таких наноапаратів, щоб досліджувати більш великі міжзоряні ділянки. Хоча в теорії ця можливість здається багатообіцяючою, проте, не так-вже й багато інформації можна зібрати, переміщаючись в просторі з величезною швидкістю. Основною метою такого флоту має бути збір інформації про можливі ознаки життя, і на цьому, в принципі, поки що все.

Хоча, судно побільше можна буде розгорнути великим флотом, воно може приземлитись на Проксімі b і зібрати більш детальну і корисну інформацію. Крім того, воно могло б пройти більшу відстань і здійснити віддалену зйомку, зібравши більше даних, що дуже важливо. У такого апарату буде вже не частка секунди на збір даних, а стільки часу, скільки буде потрібно, принаймні поки він не зламається.

Незважаючи на те, що вченим і інженерам доведеться перебрати багато концепцій і оцінити безліч нюансів, важливо не забувати про мету місії: вчитись. Незалежно на типу апарату, який буде розроблено, це буде важливий і недовговічний момент. Навіть якщо на це піде більше часу, апарат потрібно спроектувати так, щоб він міг зібрати якомога більше інформації. Можливість дістатись до іншої сонячної системи випадає нечасто, тому нам краще оснастити нашого крихітного амбасадора до зубів.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline