Створено новий матеріал, що дозволяє змінювати його форму, повністю контрольованим способом за допомогою світла
28 Березня , 2017
Створена чутлива штучна шкіра з графена
28 Березня , 2017

Що станеться з людиною при падінні на нейтронну зірку

Експеримент з цікавим процесом, але передбачуваним результатом.

Популярний пізнавальний YouTube-канал Science Channel, присвячений космосу, науковими відкриттями та новими технологіями, опублікував дуже захоплююче анімаційне відео, яке наочно демонструє, що станеться з людиною при падінні на нейтронну зірку.

Саме відео окрім згенерованої на комп’ютері сцени з падінням людини (автори використовують манекен, ідентичний тим, що використовують для краш-тестів автомобілів) на нейтронну зірку містить коментарі астрофізиків та фахівців з планетарного захисту з цікавими фактами про нейтронні зірки.

У відео, наприклад, говориться, що нейтронні зірки є найбільш щільними після чорних дір астрономічними об’єктами. І якщо якимось дивом вдасться відколоти невеликий шматочок від нейтронної зірки, за розміром порівнянний з невеликим каменем, який поміститься в долоні, він буде важити сотні мільйонів метричних тонн.

Радіус цих зірок зазвичай не перевищує 9-20 км, але при цьому їх маса вдвічі більша, ніж маса Сонця.

Ядро такого світила складається з нейтронів, тонка кора — з атомних ядер і електронів. Гравітаційному стиску небесного тіла перешкоджають ядерні сили.

Автори відео поступово підводять глядача до кульмінаційного моменту, докладно пояснюючи всі нюанси з наукової точки зору. Нейтронні зірки мають настільки сильне гравітаційне поле, що можуть спотворювати світлове випромінювання навколо себе і створювати різні світлові ефекти.

Власне, гравітаційне поле нейтронної зірки в 200 мільярдів разів сильніше, ніж у Землі.

Так що при гіпотетичному падінні на нейтронну зірку, людину просто розірве на шматочки. Мабуть, в даному випадку коректніше буде сказати не «розірве», а розщепить на атоми під впливом приливних сил. Але ваші атоми не підуть смиренно в морок вічної темряви (ще не забули «Інтерстелар»?).

В момент, коли тонкий потік атомів, що рухається зі швидкістю близько 160 тисяч кілометрів в секунду, досягне нейтронної зірки, відбудеться викид величезної кількості енергії. Зокрема, йдеться, що кількість енергії буде більша, ніж при вибуху всіх ядерних зарядів на Землі.

Подібна доля очікує будь-який об’єкт, який опиниться в межах потужного гравітаційного поля нейтронної зірки. Так що, краще триматись від нейтронних зірок на відстані.

Можливо, тому сутність чорних дір і нейтронних зірок назавжди залишиться для людства не до кінця вивченою.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline