Китай істотно потіснив США в рейтингу найпотужніших суперкомп’ютерів TOP500
25 Листопада , 2017
NASA створило стійку до руйнування, супереластичну шину зі сплаву титану
25 Листопада , 2017

Що чекає SpaceX: компанія Ілона Маска розповіла про плани на майбутнє

Незважаючи на те, що у вересні минулого року ракета Falcon 9 вибухнула під час старту, для SpaceX це був насичений і дуже продуктивний рік — компанії вдалося здійснити безліч космічних проектів. Однією з найбільш значущих подій став повторний запуск ракети, який на практиці довів можливість багаторазового використання цього виду транспорту.

Нещодавно видання SpaceNews провело інтерв’ю з президентом SpaceX і операційним менеджером Гвінн Шотвелл, де вона виклала плани компанії на 2018 рік. Крім очікуваної заяви про підвищення частоти запусків нових ракет, Шотвелл поділилась інформацією про Big Falcon Rocket. У 2016 році компанія провела лише 8 успішних запусків; в 2017 році ця кількість зросла до 20, і до кінця 2018 року інженери планують як мінімум подвоїти кількість вильотів на орбіту.

В новому році на нас чекає апгрейд  найвідомошої ракети Falcon 9. Комплектація Block 5 буде відрізнятись від поточної Block 4 потужнішим двигуном, а також особливостями конструкції, які полегшать повторне використання ракети і її відновлення у разі пошкоджень (на жаль, пошкодженям піддається кожне судно, що випробовує сильні перевантаження при виході з атмосфери). Згідно Гвінн, апгрейд дозволить відправляти одну і ту ж ракету в космос до 10 разів.

На черзі і наступне покоління космічних кораблів — Falcon Heavy. Спочатку Ілон Маск планував, що BFR повністю замінять існуючі Falcon’и, але інвестори і клієнти компанії, які звикли покладатись на вже пройшовшу перевірку техніку, не надто довіряють цій ініціативі. А тому, за словами Шотвелл, вони будуть справно возити людей в космос, поки не підійде до кінця термін їх експлуатації.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: