У Китаї відкрили керований ШІ продуктовий магазин
29 Березня , 2017
Вченим вдалося створити мікрохвильовий лазер нового типу
29 Березня , 2017

Шерінг-сервіс «розумних» електроскутерів Gogoro захоплює Берлін

Тайванська компанія Gogoro, яка в минулому році, спільно з підрозділом корпорації Bosch запустила сервіс прокату електроскутерів в Берліні, має намір збільшити кількість прокатних мотоциклів з 200 до 1000 одиниць.

Заснована Хорасом Люком і Меттом Тейлором, компанія запустила сервіс прокату 1 квітня 2016 року. Житель або гість Берліна може орендувати скутер за 3 євро на півгодини або за 22 євро на повний день. Ціна включає в себе базову страховку. Успіх підприємства забезпечує головна особливість скутерів Gogoro – змінні акумулятори. Завдяки їм, користувачі не витрачають час на підзарядку – вони просто змінюють акумулятор в одному із спеціальних кіосків.

Скутери Gogoro, вперше представлені в 2015 році, оснащені інтерактивною панеллю приладів, мають зв’язок зі смартфонами, і розвивають швидкість до 100 км/год. Для прокатних електромотоциклів в Берліні встановлено обмеження швидкості 45 км/год, що робить їх доступними, навіть, для підлітків.

В продаж, поки, вони надходять тільки в Тайвані. Урядова політика острівної держави всіляко заохочує використання електроскутерів. За два роки продані 18 000 скутерів, проїхали, згідно даних з зарядних кіосків, понад 75 млн. км. В 300 зарядних кіосках щодня обмінюється 12 тисяч батарей.

электроскутер со съемной батареей на прокат

Gogoro — це перший електричний мопед, який використовує хмарні технології. Всередині знімного блоку АКБ розміщені 25 датчиків, які кожні 10 хвилин передають інформацію про стан акумулятора в центр керування системою. Обмін даними зі смартфоном водія здійснюється по Bluetooth. Також, збирається інформація про манеру водіння користувача, що забезпечує зменшення витрати енергії.

Компанія Gogoro була заснована в 2011 році. Проект створювався як комплексний. Одночасно розроблялись Gogoro Smartscooter і мережа кіосків по заміні акумуляторів Gogoro Energy Network. Завдяки цікавій шеринговой концепції підприємство отримало 330 мільйонів доларів інвестицій від уряду Тайваню і сторонніх компаній, і вже в січні 2015 року представило перший електроскутер.

В даний час скутери Gogoro займають третину ринку мотоциклів на Тайвані, а обмінні зарядні станції розташовані, в середньому, через 1,3 км доріг.

Джерело: theverge.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline