Китайці створили електричний клон Volkswagen up ціною в $5 тис
6 Квітня , 2017
На початку 2017-го Tesla поставила рекордну кількість електромобілів
6 Квітня , 2017

SeaBubbles показав річкове електротаксі на підводних крилах (відео)

Французький стартап, розробляє водне таксі під назвою «SeaBubbles», вперше продемонстрував свою концепцію в минулому році. Згідно їй, безпілотні річкові шатли на підводних крилах мають революціонізувати міський громадський транспорт. І незважаючи на футуристичність ідеї, час від її зародження до втілення в життя може виявитись меншим, ніж передбачалося раніше: у авторів проекту вже готовий повномасштабний прототип, відео роботи якого вони надали виданню The Verge.

На представленому ролику човен з трьома людьми на борту, один з яких зайнятий керуванням, досить швидко пересувається по воді, буквально ширяючи над її поверхнею.

Электрическая лодка-такси на подводных крыльях

Співзасновник SeaBubbles Андерс Брінгдал (Anders Bringdal) розповів, що прототип використовується в якості дослідного зразка для визначення найкращого кута кріплення підводних крил до корпусу, а також для знаходження оптимального центру тяжіння.

Довжина «літаючого човна» становить близько 4,3 метра, ширина — близько 2 метрів. Він працює за рахунок батареї потужністю 20 кВт⋅год і електродвигуна потужністю 2×10 кВт. Судно піднімається над водою, починаючи зі швидкості 9 км/год, і може досягати максимальної швидкості в 26 км/год.

автономный речной пассажирский катер

За словами Брінгдала, вже ведуться роботи над більш швидкісною версією, яка зможе розганятись до 55 км/ч. Її випробування заплановані на літо. Човни SeaBubbles зможуть перевозити до п’яти пасажирів і водія, хоча засновники компанії сподіваються, що кінцева версія судна буде автономною. Спеціально розроблені доки будуть служити, у тому числі, в якості зарядних станцій.

Човен можна буде викликати за допомогою програми типу Über. Такий сервіс буде затребуваний в мегаполісах з річковими шляхами. Наприклад, до 2018 року SeaBubbles хоче випустити від 3 до 5 тисяч човнів для перевезення людей по Сені по туристичним напрямками. Кажуть, що меру Парижа Анн Ідальго проект подобається. Керівництво компанії веде переговори з главами різних міст по всьому світу на предмет можливого співробітництва. Відомо, що співзасновник компанії Алан Тібо вже зустрічався з представниками BMW, Renault, Tesla, Uber і Google і отримав гарні відгуки.

Штурман Алан Тібо (Alain Thebault) і віндсерфер Андерс Брінгдал заснували SeaBubbles на початку 2016 року і залучили 4 млн євро інвестицій. На створення кінцевої версії човна буде потрібно ще близько 20-30 млн євро. У проект вже вклалися глава французької компанії по виробництву дронів Parrot Анрі Сейду і венчурний фонд Partech International, який підтримується урядом Франції.

У загальній складності, Тібо працює над проектом близько 30 років, і останнім часом активно займається залученням інвесторів. Насправді, SeaBubbles стикається з величезними фінансовими та регуляторними проблемами, їм ще належить переконати владу дозволити катерам на підводних крилах працювати на річкових шляхах і зробити додаток для пасажирів. Якщо засновники Uber, наприклад, просто створили додаток, то SeaBubbles доведеться створювати всю транспортну мережу з нуля.

Прототип не схожий на концепт, який SeaBubbles показала в минулому році. Планується, що кінцева версія човна буде виглядати як повністю крита кабінка, яка за формою віддалено нагадує бульбашку — звідси і назва компанії, яке перекладається як «морські бульбашки».

Джерело: hightech.fm

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline