NVIDIA має намір відмовитися від підтримки 32-бітних операційних систем
23 Грудня , 2017
Південна Корея формує підрозділ бойових безпілотників на випадок війни з КНДР
23 Грудня , 2017

sCarabane: стильний кемпер-трансформер з сонячними панелями і вітряком

Мініатюрні будинки на колесах досить зручні для відпочинку і подорожей на далекі дистанції. Хорошим прикладом може послужити німецький кемпер Dethleffs, обладнаний сонячними панелями і великою батареєю, що забезпечують автобудинку повну незалежність. Але французька компанія Green Cat Technologies пішла далі і створила sCarabane – туристичний фургон для кемпінгу, який може розгортатись автоматично в будинок незвичайної конфігурації і забезпечуватися електроенергією, вироблюваною за рахунок сонячної і вітрової енергії.

Автономный экодом на колесах

Интерьер энергонезависимого фургона

Цей трейлер розміром 20 м2 виглядає досить компактно під час перебування на дорозі. Але як тільки ви вирішите зробити привал, натисканням лише однієї кнопки фургончик трансформується в просторий будинок на 55 м2. При повному розгортанні відбувається викид бічних палуб для розширення квадратури: з одного боку додається зона відпочинку, а з іншого – дві спальні. Щоб оцінити диво-фургон в дії, можна подивитися відео його демонстрації на виставці в Німеччині, викладене одним з користувачів YouTube:

Кемпінг розташований на круглій підставі у вигляді металевої монорейки, на якій споруда може обертатись на 360 градусів. Крім естетичних функцій, таке рішення забезпечує можливість спостереження за рухом сонця протягом усього дня, завдяки чому значно збільшується ефективність сонячних батарей, розміщених на даху.

ветряк на мини-доме

Всередині «сонячного» міні-будинку на колесах є кухня, їдальня, санвузол з ванною і душем, невелика пральна машина і навіть дві спальні, що розмістились у відкидному крилі. Також можлива трансформація зони обіднього столу в два додаткові ліжко-місця. Як стверджують виробники, повне розгортання кемпера здійснюється лише за 30 хвилин.

Однією з переваг автономного будинку-причепа є ціла комбінація поновлюваних джерел енергії: сонячні панелі генерують близько 500 Вт, вертикальний вітрогенератор виробляє додаткові 500 Вт, а параболічний сонячний концентратор відповідає за нагрівання води.

солнечный концентратор на крыше

Фронтальна сторона трейлера обладнана круглим вікном зі стулкою, яка може обертатись для затемнення або, навпаки, підсвічування житлової зони.

Автоприцеп экодом

Команда Green Cat Technologies в даний час працює над удосконаленням представленого на виставці прототипу, тому, на жаль, ціну на своє дітище поки не озвучила. Після того, як буде покращена система керування і водозбору, фургончик для кемпінгу надійде у масовий продаж.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: