Автопілот NuTonomy зустрінеться з поганими водіями
12 Травня , 2017
Співробітники Tesla заснували стартап з переробки вторсировини
12 Травня , 2017

Samsung може випередити Intel і стати виробником чіпів №1

Південнокорейський технологічний гігант Samsung мітить на місце провідного виробника мікропроцесорів у світі, який на даний момент належить американській корпорації Intel. Для корейців це була б серйозна перемога, адже Intel займає своє лідируюче становище на протязі останніх 24-х років. Фахівці з дослідницької компанії IC Insights передбачають, що подібна перестановка може статись вже в поточному, 2017 році.

На руку Samsung грає той факт, що Intel в останні роки продовжує старанно утримувати високі ціни на свої процесори, що поступово починає напружувати не тільки кінцевих користувачів, але й ті компанії, які змушені закуповувати у Intel чіпи для виробництва своєї електроніки. В плані вартості продукції корейський виробник набагато гнучкіший, а тому і обсяги замовлень продовжують зростати вражаючими темпами.

Якщо вірити прогнозам аналітиків, вже за підсумками другого кварталу поточного року виручка Intel складе 14,4 мільярди доларів, у той час як Samsung в цьому ж сегменті ринку зуміє заробити 14,9 мільярди. І мова йде виключно про виробництво мікропроцесорів. За перший квартал чіпи принесли корейцям 13,5 мільярдів, що на 4,1% більше, ніж за той же період в минулому році. Intel заробила за перші 3 місяці 2017 року 14,2 мільярда, випередивши Samsung.

Підрозділ Samsung, відповідальний за виробництво мікропроцесорів, на сьогоднішній день є основним джерелом доходу компанії. Вже зараз південнокорейська компанія зайняла 11,8% ринку, а Intel продовжує панувати на своїх 15,9%. Але якщо поточні тенденції збережуться в майбутньому, то корейці неминуче обійдуть своїх американських колег. Не так давно Samsung вклала 1 мільярд доларів в будівництво нової фабрики в техаському місті Остін, а протягом найближчого року вкладе ще 12,5 мільярдів на створення подібних виробництв по всьому світі.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline