В Данії планують перенесення вітрогенераторів на штучні острови
27 Березня , 2017
Рейтинг електромобілів по запасу ходу на одній зарядці
27 Березня , 2017

Samsung анонсувала свого віртуального асистента Bixby

Конкурент Siri стане основною функцією Galaxy S8.

Напередодні офіційного анонсу нового флагманського смартфона Galaxy S8 компанія Samsung представила одну з основних фішок цього пристрою – власного віртуального асистента Bixby. Причому, в компанії обрали концептуальний підхід, який відрізняється від конкуруючих рішень Apple Siri і Google Assistant. Bixby є голосовим інтерфейсом для взаємодії з додатками, а не додатком, якому можна задати питання або попросити виконати дію.

Samsung раскрыл тайны Bixby

В Samsung вважають, що людина не повинна запам’ятовувати голосові команди для взаємодії з машиною, а машина повинна вивчати людину і підлаштовуватись під неї. Відзначається, що інтерфейс має бути природним і інтуїтивно зрозумілим, щоб навчання було легким незалежно від кількості доданих функцій. Для реалізації всього цього,  використовується штучний інтелект і глибоке навчання.

За словами розробників, він отримає три кардинальні відмінності від голосових помічників, що є зараз на ринку:

  • Першим стане «повнота» (Completeness), коли додаток отримає підтримку Bixby, голосовий помічник зможе виконувати практично всі функції і завдання, які може додаток,  додатком через звичайний інтерфейс.
  • Друга відмінність полягає у врахуванні контексту (Context Awareness) — при використанні Bixby, помічник зможе враховувати поточні дії користувача, реагуючи по-різному, в залежності від контексту.
  • Третя відмінність зводиться до «когнітивної терпимості» (Cognitive Tolerance), простіше кажучи, Bixby зможе розуміти не тільки жорстко задані голосові команди, але і запити в досить вільній формі. Іншими словами, Bixby зможе розуміти неповні команди, позбавляючи користувача від необхідності запам’ятовувати безліч фраз.

Для Bixby з’явиться спеціальна апаратна кнопка для запуску помічника, вона буде розташовуватись на одній з кромок пристроїв. На момент випуску в продаж, встановлені на Galaxy S8 додатки будуть підтримувати Bixby. Кількість додатків, здатних працювати з Bixby, планується з часом розширювати. Samsung обіцяє, в тому числі, випустити спеціальний SDK для сторонніх розробників.

Що стосується пристроїв, сумісних з Bixby, то їх асортимент також не обмежиться одними лише смартфонами. В Samsung заявили про плани наділити свого голосового помічника здатністю керувати,  також,  кондиціонерами, телевізорами та іншою технікою.

Треба сказати, що раніше компанія Samsung використовувала в своїй продукції асистента S Voice, який не здобув великої популярності серед користувачів. Південнокорейський виробник хотів змінити ситуацію і для цього в 2016 році придбав VIV Labs — компанію, яка спеціалізується в галузі штучного інтелекту, а також віртуальних помічників.

Власне, засновники стартапу: Даг Кіттлаус, Адам Чейєр і Кріс Брігем брали безпосередню участь у створенні голосового помічника Siri, поки права на нього не викупила Apple. Samsung помітила стартап на конференції TechCrunch Disrupt в травні 2016 року, де вони представляли голосовий помічник нового покоління — Viv, який вже тоді продемонстрував вміння розуміти команди на розмовній мові, чого не вміє голосовий помічник від Apple.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline