Два гігантських шведських пороми стануть найбільшими електросуднами у світі
4 Вересня , 2017
Гіроскопічний транспорт – ідея футуристичної міської транспортної системи
4 Вересня , 2017

Сайт доступний тільки при відсутності підключення, вчить жити

Американський програміст написав сайт, який доступний тільки тоді, коли ваш пристрій не підключено до мережі. Тепер є місце, яке порадує, коли у вашого провайдера проблеми.

Відомий жарт про те, що десять років тому інтернет був порятунком від реальності, а зараз реальність стає порятунком від інтернету. Кожна поважаюча себе лайфстайл-рубрика регулярно публікує матеріали про користь тимчасового насильницького переривання інтернет-з’єднання — на годину або на тиждень.

В тимчасовій відмові від інтернету дійсно є сенс. Безглузді прогулянки по мережі змушують мозок працювати навіть тоді, коли йому треба відпочивати: вчені не рекомендують серфити перед сном. Самі зневірені встановлюють браузерні розширення і мобільні додатки, що працюють як замок на холодильник — тільки для соцмереж: блокують доступ після того, як ви провисіли у Facebook або Twitter довше обумовленого часу або просто показують час, витрачений на гортання стрічки, сподіваючись присоромити користувача (SelfControl, Rescue Time та ін).

Але завжди знайдеться аргумент проти таких обмежень, проти якого важко заперечувати: «Інтернет потрібен мені для роботи!» Програміст Кріс Болін (Chris Bolin) намагається сперечатисm. Для цього він створив сторінку, доступну виключно тоді, коли ваш пристрій не підключено до мережі. При працюючому Wi-Fi або дротовому з’єднанні користувач бачить тільки повідомлення про те, що, щоб відвідати сторінку, потрібно від’єднатись від мережі:

«Щоб переглянути цю сторінку, вам необхідно відключитись від мережі».

Натискаємо Disconnect і відразу бачимо досі приховане: невеликий повчальний текст про те, як корисно іноді піти в оффлайн. «Потрібно для роботи? А мене не хвилює, знайдіть час. Шукайте в інтернеті, обробляйте інформацію без нього», грубіянить аудиторії Болін. У тексті немає жодного гіперпосилання: всі вже тут.

Щоб зробити сторінку доступною лише при відсутності підключення до мережі, Болін скористався опціями, які є майже у всіх сучасних браузерах: сайти, які ви відвідуєте, постійно запитують у браузера інформацію про стан підключення (це полегшує роботу в нестабільної мережі); Болін налаштував свою сторінку так, щоб вона видавала потрібний текст тільки тоді, коли пристрій не підключено до мережі.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline