Найбільша в Європі СЕС з двосторонніми сонячними панелями запущена в Нідерландах (відео)
22 Червня , 2017
Виявлено новий тип вірусів, що завантажуються «без єдиного клацання миші»
22 Червня , 2017

Рухомі ротори перетворюють безпілотник в справжнього “літаючого акробата”

Традиційні безпілотні літальні апарати з кількома роторами мають досить обмежені можливості при переміщенні в повітрі. В більшості випадків вони здатні літати, підтримуючи положення свого корпусу паралельно землі. Але це не стосується нового безпілотника, розробленого і побудованого студентською командою Voliro зі Швейцарського федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology, ETH). Кожен з роторів цього апарату може обертатись на 360 градусів навколо своєї осі, що дає безпілотнику 12 ступенів свободи під час польоту, що, в свою чергу, перетворює його в “повітряного акробата”, здатного виконувати в повітрі зовсім  неймовірні трюки.
Не так давно ми розповідали нашим читачам про безпілотник Omnicopter, який також був розроблений фахівцями інституту ETH Zurich. Вісім роторів цього сформованого у вигляді куба апарату розташовані в різних напрямках, через що, у нього відсутні такі поняття, як верх, низ, ліво і право. На відміну від нього, безпілотник Voliro має конструкцію традиційного апарату з шістьма роторами. Але можливість зміни положення кожного ротора і можливість роздільного регулювання потужності кожного двигуна дозволяю апарату Voliro зависати на місці в будь-якому положенні, літати боком, по діагоналі, догори ногами або будь-яким іншим способом, який тільки можна собі уявити.
Завдяки великій кількості ступенів свободи, кількість акробатичних трюків, на які здатний безпілотник Voliro практично необмежена. І це все стане дуже корисним при використанні такого літального апарату для проведення таємного спостереження, розвідки та огляду елементів конструкцій будівель і об’єктів промислової інфраструктури.
Люди, яким доводилось керувати звичайним квадрокоптером, знають, що це не таке вже й просте заняття, яке вимагає наявності досвіду, просторового мислення, швидкої реакції і вправності. А керування безпілотником типу Voliro є справою набагато складнішою. Однак, не варто впадати у відчай, система керування безпілотником Voliro бере на себе левову частку роботи по управлінню положенням і потужністю кожного ротора, роблячи процес керування польотом буде не дуже складним, незалежно від положення апарату в повітрі.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: