Японських пенсіонерів пересаджують на безпілотні таксі
15 Вересня , 2017
Підбірка невдалих приземлень Falcon 9 в ролику від SpaceX
15 Вересня , 2017

Розумні жилети перетворять бродячих собак в вартових вулиць

Рекламне агентство Cheil, дочірня компанія Samsung Electronics в Бангкоку, розробило концепцію перетворення бродячих міських собак в корисний елемент інфраструктури. На тварин одягають спеціальні жилети з відеокамерами і сенсорами для спостереження за ситуацією на вулицях. Робиться це в першу чергу в інтересах самих собак – люди повинні почати бачити в них корисних істот. Починаючи з 2014-го, у Таїланді діє суворий закон, за яким жорстоке поводження з тваринами карається заходами від штрафу в $1,2 тис. до тюремного ув’язнення на 2 роки. І все одно нещасних безпритульних тваринок у міських закутках лупцюют запросто так – тайці вважають їх паразитами і не шанують. Ініціатива Cheil, підтримана місцевими зоозахисниками, покликана докорінно змінити ситуацію.

Жилети, які хочуть надіти на собак, мають камеру з режимом нічного бачення, сенсори руху, систему зв’язку і акустичні датчики. Передбачається, що вся система включається, коли тварина починає гавкати, відчувши реальну небезпеку. Наприклад, при вигляді озброєних людей, сцен насильства, розпалення пожежі і т. д. Камери зафіксують те, що відбувається, дані в реальному часі надійдуть на пульт чергового поліції – собаки, які нишпорять по затишних куточках Бангкоку, перетворяться в вартових його вулиць.

На тайських вулицях мешкає величезна кількість бродячих тварин, і в разі, якщо «розумні жилети» для собак вийдуть дешевими і зручними, така сигнальна система дійсно має сенс. Прототип завершив п’ятимісячні тести, але до повномасштабних випробувань в міському середовищі пройде ще чимало часу.

Собака

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline