Ілон Маск розповів про дату запуску Falcon Heavy
2 Серпня , 2017
Ракета з українським двигуном успішно стартувала з космодрому Куру
2 Серпня , 2017

“Розумна” відеосистема розпізнає зброю відразу, як вона потрапляє в поле її зору

Нова “розумна” система відеоспостереження допоможе персоналу служб безпеки відстежувати наявність пістолетів та інших видів зброї в таких місцях як аеропорти, вокзали та громадські місця. За допомогою звичайних систем спостереження такий вид відстеження вимагає величезної кількості праці працівників, які мають приділити певний час кожній людині, що є непосильним завданням. Але система, розроблена дослідниками з університету Гранади (University of Granada), Іспанія, робить все автоматично, розпізнаючи і навіть визначаючи тип зброї відразу, як тільки вона потрапляє в її поле зору.
Слід зазначити, що подібні системи вже давно не є чимось новим. Але у системи, розробленої іспанцями, є одна особливість – вона побудована на базі нейронної мережі та програмного забезпечення штучного інтелекту. Це, в свою чергу, означає, що система є самонавчана і її робота буде ставати все краще і краще з кожним випадком виявлення зброї.
Система аналізує відео з камер спостереження в режимі реального часу. Для нормальної роботи системи потрібно лише п’ять кадрів на секунду. При виявленні зброї система подає сигнал, виводить кадр на екран комп’ютера і обводить зображення зброї червоною рамкою.
Для перевірки працездатності системи дослідники пропустили через неї фільми “Кримінальне чтиво /Pulp Fiction” і “Місія нездійсненна /Mission Impossible”. Якість цих фільмів було штучно знижено до рівня якості зйомки камерою відеоспостереження з не дуже високою роздільною здатністю. Та, незважаючи на це, система впоралась з поставленим завданням, продемонструвавши точність у 96.5 відсотках.
Крім прямого використання за призначенням, такий самий підхід може використовуватись для аналізу відео, завантажених на сервіси YouTube і Facebook, з метою пошуку зйомок скоєних злочинів, терактів і т. п.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline