Хеді Ламар винахідниця сучасного зв’язку
20 Липня , 2017
Ілон Маск: Якщо ШІ захопить Землю можна буде врятуватись на Марсі
21 Липня , 2017

Розумна тканина зробить з будь одягу фітнес-трекер

Тренд на створення різноманітних «розумних» речей все більше набирає обертів. «Комп’ютеризація» звичних речей, без сумніву, робить наше життя простіше й зручніше, але різного роду переносну електроніку з легкістю можна забути вдома або втратити, чого не скажеш про одяг. Без неього з дому не виходить жодна людина, тому вчені з Гарвардського університету розробили «розумну» тканину, яку можна використовувати для виробництва одягу. Цікаво те, що в тканину не вбудовано ніяких додаткових датчиків. Вона сама являє собою «один великий датчик».

Дослідження про нову технологію виготовлення тканини для одягу опубліковано у виданні Advanced Materials Technologies. «Розумна» тканина складається з шару кремнію, розташованого між двома шарами сріблястої провідної тканини. Провідність кремнію набагато менше сріблястої тканини, і такий «сендвіч» утворює ємнісний датчик. Цей датчик реєструє рух, вловлюючи зміни в здатності утримувати заряд електричного поля між двома електродами. При розтягуванні тканини кремнієвий шар стає тоншим, а шари провідної тканини зближуються.

На етапі випробувань технології експерти розробили рукавичку. Датчик фіксував не тільки «фітнес-показники», а й рухи руки, включаючи те, на скільки градусів згинався кожен палець. За словами вчених, з такої тканини можна виготовляти спортивний одяг та одяг для спостереження за пацієнтами. Як сказав автор наукового дослідження Озгур Аталай,

«Наша робота показує вкрай багатообіцяючі результати для відслідковування рухів і створення «одягу з вбудованими трекерами». Наприклад, гравець у гольф, який носить одяг з “розумною” тканини, зможе зрозуміти, чи правильна у нього постава і стійка для удару, а будь-який спортсмен здатний відстежувати свої успіхи без використання додаткових гаджетів”.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: