У Loсkheed Martin придумали концепт дослідного скафандра-павука
2 Червня , 2017
Голландський стартап побудує свій Hyperloop в Європі
5 Червня , 2017

Розроблено новий процес штучного фотосинтезу, який дозволяє перетворювати вуглекислий газ на паливо

Група дослідників з університету Центральної Флориди (University of Central Florida, UCF), очолювана професором хімії Фернандо Урібе-Ромо (Fernando Uribe-Romo), винайшли новий спосіб видалення вуглекислого газу (CO2) з повітря і подальшого його перетворення в вуглеводневе паливо. Для реалізації процесу штучного фотосинтезу вченими був використаний новий матеріал, що представляє собою метало-органічний композит (metal-organic framework, MOF), за допомогою якого реалізовані процеси, подібні до процесів в листках дерев, які перетворюють вуглекислий газ і сонячне світло на поживні речовини.
Вчені займаються пошуками ефективного процесу штучного фотосинтезу вже досить давно. Їх основною метою є вирішення завдання перетворення енергії світла видимого діапазону в хімічну енергію, закладену в молекулах вуглеводнів. Достатнью для цього кількість енергії має високоенергетичне ультрафіолетове світло, але його частка в сонячному випромінюванні складає всього 4 відсотки. Менш енергетичне світло видимого діапазону ефективно поглинається і перетворюється лише кількома матеріалами, такими, як платина, реній і іридій, які досить дорогі.
Вчені їх Флориди задались метою поєднання досить недорогого титану з надзвичайно пористим MOF-матеріалом, який вже використовувався раніше групою з Массачусетського технологічного інституту і Каліфорнійського університету в Берклі для реалізації ефективної технології виділення води з повітря під впливом сонячного світла. Використані вченими молекули речовини N-alkyl-2-aminoterephthalates ефективно поглинають і використовують енергію світла синього кольору. В інших областях видимого діапазону їх ефективність значно нижча.
Процесс искусственного фотосинтеза
Для проведення досліджень вчені використовували так званий фотореактор, циліндр, на внутрішній поверхні якого закріплені стрічки з синіх світлодіодів, спектр яких майже повторює синю частину спектру сонячного випромінювання. Поміщений всередину фотореактору активний компонент на базі MOF під впливом світла почав інтенсивно поглинати вуглекислий газ, перетворюючи його в форміати і формаміди, вуглецеві органічні сполуки.
У своїх подальших дослідженнях група професора Фернандо Урібе-Ромо буде займатись пошуками матеріалів, які будуть працювати в більш широкому діапазоні видимого світла. Паралельно з цим будуть проводитись дослідження, спрямовані на підвищення ефективності роботи вже наявних технологій, а кінцевою метою вчених є створення побутової сонячної установки, яку можна помістити на дах будинку. І крім очищення повітря від вуглекислого газу, ця установка зможе якщо не повністю, то частково, забезпечити енергетичні потреби людей, які живуть в цьому будинку.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: