Ізраїльські вчені перетворили акваріум з водою в 3D-сканер
14 Серпня , 2017
Китай здобув перемогу в змаганні невеликих автономних бойових роботів
14 Серпня , 2017

Розроблено алгоритм, здатний розпізнавати сарказм

Алгоритм, розроблений вченими Массачусетського технологічного інституту (МТІ), тепер може розпізнавати сарказм (і емоційний підтекст взагалі) краще більшості людей. Це дозволить комп’ютерам автоматично знаходити і видаляти образливі, агресивні твіти і коментарі.

 

Відео MIT Media Lab

Спочатку вчені хотіли розробити систему, здатну розпізнавати расистські пости в Twitter. Однак незабаром вони виявили, що значення деяких повідомлень не можна «осягнути» цілком, не розуміючи сарказму.

Алгоритм використовує технологію глибокого навчання (велику нейромережу вчать розпізнавати крихітні патерни за допомогою великої кількості метаданих). Багато твітів містять в собі щось схоже на систему знаків для вираження емоцій — емодзі. Як тільки вчені скористалися цим для навчання системи, вона відразу стала краще розуміти сарказм. Нейромережа вловила зв’язок між певним мовним стилем і відповідними смайлами.

Щоб натренувати алгоритм (названий DeepMoji), дослідники зібрали 55 млрд твітів і відібрали 1,2 млрд — в них містились деякі комбінації з 64 популярних емодзі. Для початку вони навчили систему пророкувати, який зі смайлів буде використовуватись при певному повідомленні, в залежності від того, яке воно — сумне, радісне, веселе і т. д. Після цього систему навчали ідентифікувати сарказм за допомогою існуючого набору даних.

Випробування DeepMoji пройшли успішно. Вчені виявили, що алгоритм функціонує краще тих, що існували до нього.

Розробники створили спеціальний сайт, де кожен може протестувати роботу нового алгоритму. Так, коли ви введете певне речення, програма автоматично «додумає» можливі смайли, що підходять за змістом.

Джерело

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline