Тренди в галузі високих технологій, які змінюють нас
10 Червня , 2017
Японська компанія Softbank викуповує робототехнічну компанію Boston Dynamics у Google
10 Червня , 2017

Розроблена нова технологія надвисокоякісного кольорового лазерного друку без чорнил або тонера

Зображення, показані на наведеному нидче знімку, не виглядають шедеврами образотворчого мистецтва. Однак, якщо взяти до уваги той факт, що ширина кожного з зображень приблизно дорівнює товщині людського волосся, то стає зрозумілим, що в них вмістили таку кількість пікселів на одиницю площі, яка в багато разів перевищує роздільну здатність найкращих сучасних екранів.
Створення зображень з рекордною на сьогоднішній день роздільною здатністю є результатом роботи нової технології кольорового лазерного друку, розробленої в свій час групою Андерса Крістенсена (Anders Kristensen) з Данського Технічного університету (Technical University of Denmark), Копенгаген. “Стрільба” променем лазеру по поверхні матеріалу, покритому масивом нанорозмірних пластикових стовпчиків, призводить до змін характеру поверхні, яка починає відбивати світло з певною довжиною хвилі.
Лазерний промінь нагріває верхню частину кожного нанорозмірного стовпчика до температури до 1000 градусів Цельсія. Перебуваючи при такій температурі протягом декількох наносекунд, шар германію, що покриває верхню частину стовпчиків, оплавляється і змінює форму. Керування потужністю лазера дозволяє викликати різні ступені оплавлення і, як наслідок, перетворити стовпчики в пікселі, що відбивають світло з певною довжиною хвилі. Вплив низькоенергетичних імпульсів лазера дозволяє пофарбувати поверхню в синій колір, а збільшення потужності призводить до фарбування поверхні в жовтий і червоний кольори.
Напечатанные изображения
Кожен зі стовпчиків має діаметр в кілька десятків нанометрів, що дозволяє розмістити десятки тисяч стовпчиків на квадратному сантиметрі площі поверхні. Наведені тут зображення були надруковані з роздільною здатністю 127 тисяч точок на дюйм. Для порівняння, роздільна здатність екрану iPhone 7 становить 326 точок на дюйм.
На жаль, створювана таким методом гама кольорів не вражає яскравістю і багатством кольорів. Таким методом неможливо отримати зелений колір і відтінки синього, а створюваний червоний колір є дуже тьмяним. Однак дослідники вже думають над заміною германію кремнієм, який має дещо інший спектр відбивання світла. І за допомогою кремнію можна буде отримати зелений колір, що, в свою чергу, дозволить друкувати яскраві повнокольорові зображення.
Нова технологія лазерного друку навряд чи коли-небудь з’явиться у вигляді настільного принтера. Зате вона має перспективи для полегшення життя дизайнерів, модельєрів і людей інших творчих спеціальностей. Приміром, автовиробники зможуть виготовляти на одному конвеєрі деталі внутрішнього інтер’єру кабіни, які потім будуть забарвлюватись лазером в потрібний колір. Крім цього, нова технологія лазерного друку дозволить вносити корективи, звичайно в певних межах, у вже надруковані зображення.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline