Джефф Безос буде щорічно продавати свої акції Amazon в підтримку Blue Origin
11 Квітня , 2017
Холдинг «Швабе» розробив лазер для навігаційних систем
11 Квітня , 2017

Розроблена нова модель, згідно з якою 68 відсотків Всесвіту фактично не існує

Згідно моделі Lambda-CDM (Lambda Cold Dark Matter), загальноприйнятої моделі, що описує процес виникнення і розвитку Всесвіту, на частку звичайної матерії припадає лише 5 відсотків від того, що міститься у Всесвіті. На частку темної матерії припадає 27 відсотків і залишилися 68 відсотків, які припадають на частку темної енергії, сили невідомої, поки, природи, яка несе відповідальність за прискорення процесу розширення Всесвіту. Однак, теоретична модель, що є результатом ряду нових досліджень, ставить під сумнів факт існування темної енергії, а математичне моделювання, проведене у відповідності з новою моделлю, вказує на те, що “дірка” в теорії, яка була “заткнута” поняттям темної енергії, насправді не існує.
Загальна теорія відносності Альберта Ейнштейна, опублікована в 1915 році, формує основу загальноприйнятої теорії походження та формування Всесвіту, процесів, початком яких послужив момент Великого Вибуху 13.8 мільярда років тому. Рівняння, що описують всі ці процеси, неймовірно складні з математичної точки зору і в своїй повсякденній роботі вчені-фізики і астрофізики використовують набори значно спрощених рівнянь. Однак, використання спрощених рівнянь має і зворотний бік, при наявності невеликих “дірок” в теорії, ці “дірки” можуть розростися у величезні невідповідності.
“Рівняння Ейнштейна, що описують процес розширення Всесвіту, настільки складні з математичної точки зору, що за минулі сто років не було знайдено жодного рішення, що описує вплив розширення на величезні космічні структури” – розповідає доктор Ласло Добос (Dr Laszlo Dobos), – “Ми постійно отримуємо експериментальні дані, основою яких є високоточні спостереження за надновими, і ці дані говорять про прискорення розширення Всесвіту. З іншого боку ми покладаємося на досить грубі наближення до рівнянь Ейнштейна, що призводить до появи достатньо серйозних побічних ефектів. І для приведення у відповідність теорії та експериментальних даних нам потрібно придумувати якісь незрозумілі речі, такі, як темну енергію”.
Почнемо з того, що ні темну матерію, ні темну енергію нікому ще не доводилося “помацати руками”. Про наявність цих утворень можна судити лише по їх впливі на інші космічні об’єкти. Природа і властивості цих утворень існують зараз тільки в теорії, що саме по собі є “діркою” в сучасних моделях.
Расчеты математической модели
Термін темної енергії, таємничої сили, яка прискорює розширення Всесвіту, з’явився на світ в 1990-х роках після низки спостережень за вибухами наднових типу Ia. Ці наднові мають чітко визначений пік яскравості і по ослабленню яскравості цього світла, вчені-астрономи обчислюють точну відстань від об’єкта до Землі. Наявність таємничої темної енергії так добре вписалася в існуючі теорії, що за це відкриття в 2011 році була присуджена Нобелівська премія з фізики. Тим не менше, багато інших вчених поставили і продовжують ставити під сумнів законність зроблених висновків, складаючи більш досконалі і точні моделі космосу, які більш коректно поводяться з “дірками” в Загальній теорії відносності.
Згідно з дослідженнями, проведеними вченими з Гавайського університету і університету Eotvos Lorand в Угорщині, “діра” в теорії, для “затикання” якої було винайдено поняття темної енергії, є результатом спрощення математичних рівнянь, про які йшлося на самому початку. Вчені створили нову модель формування Всесвіту і зробили її розрахунки, грунтуючись на масштабних структурних даних. Згідно з розрахунками, структура Всесвіту нагадує свого роду піну, на тонких стінках бульбашок якої знаходяться галактики. Але великі кишені всередині цих бульбашок повністю позбавлені як звичайної матерії, так і темних матерії і енергії.
Моделювання показало, як гравітаційні сили будуть впливати на матерію при такій структурі Всесвіту, і це призвело до зовсім несподіваних результатів. З погляду нової теорії, Всесвіт не розширюється з однаковою швидкістю у всіх напрямках, його окремі частини, “бульбашки піни”, розширюються з різною швидкістю, тим не менш, середній темп розширення повністю відповідає даними практичних спостережень.
“Загальна теорія відносності є фундаментом теорії виникнення і розвитку Всесвіту. Ми не піддаємо сумніву її достовірність” – розповідає доктор Ласло Добос, – “Наші результати вказують лише на неоднорідність розширення простору в різних ділянках космосу, і ця неоднорідність виникає завдяки впливу складних структур, які там формуються,і складаються зі звичайної матерії. Ці проблеми були раніше просто “заховані під килим”, але прийняття їх до уваги дозволить пояснити прискорення розширення Всесвіту без необхідності використання поняття темної енергії”.
Якщо в далекому чи не дуже далекому майбутньому будуть знайдені факти, що підтверджують достовірність нової теорії, то це стане революційною подією в області фізики і астрофізики. Адже це, в свою чергу, позбавить вчених від необхідності “переслідування примари” невловимої темної матерії і темної енергії.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: