Короткометражний фільм про іншу сторону потенціалу віртуальної реальності
19 Листопада , 2017
Intel і AMD об’єднались для створення кращої інтегрованої графіки для PC
19 Листопада , 2017

Розроблена «безсмертна» літій-іонна батарея

Звичайну літій-іонну батарею зазвичай краще не згинати і не викручувати, адже в ній містяться компоненти дуже чутливі до води і можуть при контакті з нею вибухнути або зайнятись. Але нові батареї, створені вченими лабораторії прикладної фізики університету Джона Хопкінса в Лорелі, штат Меріленд, можна не тільки згинати, але і зав’язувати вузлом, не хвилюючись за власне здоров’я.

Роботи над гнучкою літій-іонною батареєю почались ще в 2015 році, коли фахівці військової хімічної лабораторії США спільно з вченими з університету Меріленду створили «безпечний і екологічний варіант» батареї, просто додавши трохи солі. Зараз же розробники одним лише додаванням солі в акумулятор не обмежились, а перетворили електроліт в гель, що дозволило в буквальному сенсі гнути з нових батарей бублики.

Ніяк не вплинули на якість нових акумуляторів і різні умови експлуатації. Батарею поливали водою, тримали на сонці, відрізали від неї шматки і піддавали іншим випробуванням. Батарея, загорнута лише в електроізоляційну стрічку, ніяк не відреагувала на знущання і продовжила працювати в звичайному режимі. Схоже, скоро в американських військових з’являться класні батарейки.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: