Нові випробування капсул Hyperloop почнуться в серпні
24 Квітня , 2017
Китайська компанія розпочала тестування вантажівки-безпілотника
24 Квітня , 2017

Розпочато розробку незвичайного космічного апарату для прибирання космічного сміття, який представляє з себе мембрану, завтовшки з аркуш паперу

В даний час на навколоземній орбіті знаходиться близько 7700 тон космічного сміття, який є частинами від відпрацьованих штучних супутників і уламками ракет-носіїв. І постійне збільшення кількості космічного сміття, який є загрозою для функціонуючих супутників, станцій і космічних кораблів, робить цю проблему все гострішою, буквально, з кожним роком. Для вирішення проблеми очищення навколоземного простору від сміття і інших подібних проблем, американське космічне агентство НАСА кілька років тому започаткував програму під назвою NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC), в рамках якої здійснюється фінансування найбільш цікавих, перспективних і незвичайних ідей. І про реалізацію однієї з таких ідей і піде мова далі.

Ідея створення незвичайного космічного апарату-прибиральника сміття належить доктору Зігфріду Янсону (Dr Siegfried Janson). Його космічний апарат, що отримав назву Brane Craft, являє собою мембрану, розміром 0.9 на 0.9 метра, товщина якої не перевищує товщини листка паперу і яка важить всього 85 грамів. Тим не менш, ця мембрана може похвалитися інтегрованими в неї сонячними батареями, елементами енергетичної системи, системами керування, комунікацій, навігації та електричною руховою установкою. У 2016 році доктор Янсон отримав від НАСА грант у розмірі 100 тисяч доларів для ретельної розробки своєї ідеї, а нещодавно йому був виділений грант у розмірі півмільйона доларів на реалізацію другого етапу його досліджень, який передбачає виготовлення дослідних зразків.
Принцип роботи космічного апарату Brane Craft нічим не відрізняється від принципів, закладених в роботу апаратів інших подібних проектів. За допомогою рухової установки, апарат зближується з космічним сміттям і, використовуючи можливості зміни своєї форми, обертається навколо нього. Після цього апарат разом зі сміттям починає рухатись у бік Землі і відпускає сміття у “вільний політ”. Сміття входить в щільні шари земної атмосфери, де згорає, а апарат Brane Craft починає рухатись в бік своєї чергової “знахідки”.
Незважаючи на початкову орієнтацію космічного апарату Brane Craft, у нього є більш широка сфера застосування, ніж у апаратів інших подібних проектів. Сонячні батареї і іонна рухова установка дозволять апарату самостійно переміщатись на великі відстані. Це, у свою чергу, означає, що апарат можна використовувати для проведення розвідки, досліджень і доставки зразків, отриманих за допомогою інших апаратів з поверхні різних космічних тіл, Фобоса і Деймоса, супутників Марса, астероїдів і карликових планет.
Створення дослідного лабораторного зразка космічного апарату Brane Craft вимагає розробки ряду нових технологій, включаючи технології виробництва гнучких тонкоплівкових сонячних батарей, електроніки і т. п. “Зараз моя група опрацьовує найбільш багатообіцяючі напрямки і виробничі технології” – розповідає доктор Янсон, – Пізніше ми складемо повну технологічну карту і приступимо до виготовлення та дослідження роботи окремих компонентів, які, зрештою, стануть частинами нашого незвичайного космічного апарату”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline