П’ять причин, чому 21 століття стане розквітом астрофізики
22 Травня , 2017
Фарба перетворить будь-яку поверхню в сенсорну панель
23 Травня , 2017

Розпочато будівництво першого в світі вантажного судна-робота

Нещодавно компанія Kongsberg Maritime з Норвегії заявила про початок робіт над першим у світі автоматизованим вантажним судном за замовленням корпорації YARA Porsgrunn. Судно буде використовуватись для автоматичного транспортування продукції компанії. Такому кораблю практично не потрібна команда, і його можна сміливо назвати першим в світі безпілотним судном-роботом.

Елементи автоматичного керування будуть інтегровані в усі системи нового судна, включаючи електропривод, акумуляторні батареї, системи навігації та управління рухом. Запуск в експлуатацію планується вже в 2018 році. Перший етап випробувань відбуватиметься під контролем нечисленного екіпажу, в 2019-му судно почне транспортування в напівавтоматичному режимі, а починаючи з 2020-го корабель почне ходити зовсім без екіпажу. Плавальне судно-робот, згідно з планами компанії, буде виконувати вантажоперевезення, еквівалентні 40 000 перевезень на вантажних автомобілях, що дозволить значно розвантажити магістралі. Однією з основних програм, під управлінням яких буде працювати майбутнє судно, є AUTOSEA. Вона включає масу датчиків для забезпечення безпеки і запобігання зіткненню суден на воді.

На даний момент лише декілька компаній в світі займаються розробками в сфері автоматизованих морських перевезень. Крім Kongsberg Maritime, варто відзначити широко відомий концерн Rolls-Royce, який отримав в цьому році грант на проведення досліджень від агентства Tekes. В рамках проекту Rolls-Royce має розробити інфраструктуру наземних центрів управління судами та систему на основі штучного інтелекту для контролю і автоматичного керування кораблями-роботами.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline