MetaLimbs – додаткова пара рук ніколи не зашкодить
13 Червня , 2017
Перша європейська лінія Hyperloop з’єднає Амстердам і Париж
13 Червня , 2017

Розпочато будівництво нового супер-телескопу ELT

Вчені-астрономи стали ще на один крок ближче до розгадок фундаментальних таємниць, що ховаються в глибинах Всесвіту завдяки початку будівництва нового телескопу Extremely Large Telescope (ELT). Цей телескоп без сумнівів можна назвати супер-телескопом через його основне дзеркало, діаметр якого становить 39 метрів. Крім цього, новий телескоп, здатний працювати у видимому і інфрачервоному діапазонах світла, буде обладнаний найдосконалішою системою адаптивної оптики, яка дозволить усунути навіть найдрібніші спотворення, що викликаються атмосферними явищами.
Церемонія, на якій був “закладений перша цегла” була проведена у відділенні Європейської Південної обсерваторії в північній частині Чилі. Новий телескоп буде побудований на вершині Cerro Armazones, гори, висотою 3046 метрів. Будівництво телескопу ELT проводиться за участі Європейської Південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), Оксфордського університету і ряду інших організацій.
Ключовим інструментом нового телескопу стане його спектрограф “HARMONI”, який виробляє одночасно 4 тисячі знімків, кожен трохи відмінний від іншої частини спектру. Цей інструмент дозволить синтезувати прикінцеві зображення, які мають надзвичайно високу роздільну здатність і чіткість. Надана з цих зображень інформація, дозволить вченим простежити всі етапи розвитку космічних об’єктів різного масштабу, починаючи від планет в нашій системі і закінчуючи далекими галактиками, які вчені ще не бачили раніше.
І на закінчення слід зазначити, що завершення будівництва телескопу ELT намічено на 2024 рік, після чого він стане найбільшим і найпотужнішим оптичним телескопом на планеті.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: