Робот-муляр став мільйонером і буде працювати в Саудівській Аравії
26 Листопада , 2017
Нейронна мережа дозволяє зробити атомні реактори безпечнішими
26 Листопада , 2017

Розпочата розробка і створення першого суперкомп’ютера на базі ARM-процесорів

Фахівці Національної лабораторії Аргонна (Argonne National Laboratory), американського Міністерства енергетики (U. S. Department of Energy, DOE), спільно з фахівцями компанії Hewlett Packard Enterprise (HPE), приступили до розробки і створення першої у своєму роді високопродуктивної обчислювальної системи (high-performance computing, HPC), заснованої на 64-бітних ARM-процесорах. ARM-процесори, засновані на RISC-архітектурі, домінують уже багато років на ринку портативної та мобільної електроніки. Ці процесори демонструють відмінну ефективність з точки зору продуктивності і кількості споживаної енергії, але потенціал таких процесорів для суперкомп’ютерних обчислень був досліджений поки ще досить слабо.
В рамках даної роботи фахівці лабораторії і компанії HPE зосередились на розробці апаратної платформи і наборі системного програмного забезпечення, яке має наділити ARM-процесори здатністю виконувати безліч потоків обробки чисел з плаваючою комою, обчислень, що використовуються при вирішенні більшості наукових завдань. В даний час вже були розглянуті варіанти використання ARM-процесорів від різних виробників, і попередній вибір був зроблений на користь 64-бітних процесорів ARM ThunderX2 виробництва компанії Cavium, які демонструють більш високу ефективність, ніж навіть спеціалізовані процесори компанії Intel.
На базі вищезазначених ARM-процесорів створюється дослідна обчислювальна система Comanche Wave з 32 вузлами, яка буде використовуватись для всебічного тестування, оцінки та налагодження програмного забезпечення. Ця система буде встановлена в лабораторії Joint Laboratory for System Evaluation вже на початку 2018 року, після введення її в експлуатацію фахівці з різних відділів почнуть навантажувати систему Comanche Wave завданнями абсолютно різного характеру, від економічних до наукових розрахунків.
ARM-процессор Cavium ThunderX
“Ми повинні побудувати свого роду шляхопровід для майбутніх суперкомп’ютерних систем” – розповідає Рік Стівенс (Rick Stevens), керівник профільного відділу лабораторії Аргонна, – “Неоціненну допомогу в цій справі нам нададуть наші партнери з промислового сектору. І я сподіваюсь, що  спільними зусиллями ми дамо поштовх доя розвитку високопродуктивних обчислювальних систем наступних поколінь, які будуть здатні впоратись з найважчими обчислювальними завданнями, складність яких буде збільшуватись з кожним роком”.
Крім усього іншого, фахівці з лабораторії Аргонна займуться розробкою системного компілятора для ARM-процесорів, програми, яка перетворює вихідний код в набір інструкцій, виконуваних процесором заданого типу. У розробці такого компілятора і полягає складність, яка, свого часу, стала перешкодою для виходу у світ кількох альтернативних варіантів високопродуктивних систем з процесорами різної архітектури. Сьогодні ситуація з компілятором пом’якшена наявністю декількох проектів з відкритим кодом, зокрема, проекту LLVM, в просування якого зробили величезний внесок фахівці з лабораторії Аргонна.
І на закінчення слід зазначити, що перша стійка з ARM-процесорами майбутньої системи Comanche Wave вже була продемонстрована громадськості на конференції SC17 (2017 International Conference for High Performance Computing, Networking, Storage and Analysis).

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: