Створені крихітні мембранні антени, які забезпечать бездротовим зв’язком мініатюрну електроніку та медичні пристрої
2 Вересня , 2017
Google створила фільм про сонячне затемнення зі знімків фотографів-любителів
2 Вересня , 2017

Розпочата підготовка до запуску найбільшої у світі рентгенівської лазерної гармати”

У цьому місяці почне працювати новий рентгенівський лазер на вільних електронах European X-ray Free Electron Laser (XFEL), який, після виведення на повну потужність, буде здатний виробляти 27 тисяч імпульсів на секунду, що в 200 разів більше, ніж виробляє найшвидший на сьогоднішній день рентгенівський лазер, розташований в Каліфорнії, США. Лазер XFEL не буде використовуватись для ураження противника або для стрільби по небезпечних астероїдах, він буде використовуватись виключно для наукових цілей в якості супершвидкісної рентгенівської камери, що забезпечує найвищу роздільну здатність зйомки.
Рентгенівський лазер XFEL, на спорудження якого було витрачено 1,5 мільярди євро, стане наступником лазера FLASH, розташованого в Німеччині. Лазер XFEL являє собою лінійний прискорювач, в 2.1-кілометровій трубі якого розташовано 768 резонаторів з унікальними формами і параметрами магнітного поля в кожному. Електрони, що коливаються в цьому полі в момент зміни напрямку руху випромінюють фотони світла, які направляються в наступний резонатор. Проходячи крізь низку резонаторів, енергія фотонів світла збільшується, а їх частота зміщається в рентгенівський діапазон.
Високоенергетичні і короткі імпульси рентгенівського випромінювання лазера XFEL будуть використовуватись для проведення деталізованої зйомки живих клітин, розміщених в них білкових молекул з атомарною роздільною здатністю. Також, висока швидкість роботи лазера XFEL дозволить проводити зйомку швидких явищ і процесів, таких, як процеси формування хімічних зв’язків.
В даний час у світі є деяка кількість рентгенівських лазерів, але жоден з них не зможе змагатись з лазером XFEL. Наприклад, лазер Стенфордського університету здатний виробляти 120 імпульсів на секунду, а такий же лазер в Японії має швидкодію 60 імпульсів на секунду.
Незабаром буде проведено запуск ще двох рентгенівських лазерів, одного в Швейцарії і другого – у Південній Кореї. Але ці нові лазери також за всіма параметрами будуть поступатись новому лазеру XFEL. Проте, рентгенівському лазеру XFEL судилося не дуже довго перебувати на “п’єдесталі пошани”. Його звідти змістить новий лазер Національної лабораторії лінійних прискорювачів SLAC Стенфордського університету, який буде виробляти імпульси зі швидкістю один мільйон разів на секунду і який буде введений в дію в 2020 році.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline