Китай планує обладнати атомні підводні човни штучним інтелектом
8 Лютого , 2018
Розумний годинник захистить від нападів епілепсії
8 Лютого , 2018

Розпочалось будівництво нового рентгенівського лазера, в якому використовується явище надпровідності

В Кремнієвій Долині (Silicon Valley), місці, відомому як місце скупчення всіх найвищих сучасних технологій і нововведень, розпочато спорудження нового рентгенівського лазера, довжина якого становить 3 милі (4.8 кілометра) і в якому використовується маса надпровідних компонентів. Цей лазер створюється в Національній лабораторії лінійних прискорювачів SLAC Національної лабораторії імені Фермі, куди нещодавно була доставлена перша кріогенна секція.
Секції довжиною 12.2 метра (40 футів), що називаються кріомодулями, є “стандартними блоками” майбутнього лазера LCLS-II, який стане заміною існуючого рентгенівського лазера на вільних електронах Linac Coherent Light Source (LCLS). У модулях встановлений послідовний ряд кріогенних вузлів, виготовлених з ніобію. Ці вузли будуть формувати електричні поля особливої форми і великої сили, які будуть прискорювати електрони майже до швидкості світла. Лазер LCLS-II буде виробляти в 10 тисяч разів яскравіші імпульси, ніж імпульси, що виробляються лазером LCLS. При цьому, частота проходження імпульсів складе мільйон разів на секунду.
Монтаж криомодуля
Половина кріомодулів нового лазера буде виготовлена в Національній лабораторії імені Фермі, а друга половина – в Національному центрі прискорювачів імені Томаса Джефферсона, Вірджинія. Спочатку кожен зі створених модулів буде перевірений окремо на місці його складання, після чого він буде відправлений у Кремнієву Долину. Ці модулі будуть встановлюватися в тунелі, який раніше займало обладнання лазера SLAC, довжина його становить 2 милі, він прокладений на глибині 10 метрів під поверхнею землі.
Завдяки приголомшливим характеристиками нового лазера, вчені отримають можливість вивчення складних матеріалів і процесів з безпрецедентною роздільною здатністю. Світло від нового лазера дозволить побачити рідкісні та перехідні хімічні явища, вивчити роботу молекул біологічного походження, заглянути в дивний світ квантової механіки і виміряти параметри руху окремих компонентів молекул і навіть атомів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: