Energy Observer – морське судно, що повністю працює за рахунок поновлюваних джерел енергії
16 Липня , 2017
У Faraday Future скінчилися гроші — будівництво гігантського заводу скасовується
16 Липня , 2017

«Розмовляюча камера» від Microsoft допоможе слабозрячим пізнавати світ

Додаток допоможе «побачити світ» завдяки голосовому опису.

Компанія Microsoft випустила додаток Seeing AI для пристроїв, що працюють під управлінням операційної системи iOS. Він покликаний допомогти сліпим і слабозрячим людям краще орієнтуватись у своєму оточенні, розповідаючи їм про об’єкти, які знаходяться в полі зору камери смартфону.

Розпізнавання образів не є чимось новим, проте розробники з Редмонду значно вдосконалили цю технологію. Інтелектуальний додаток для iPhone дозволяє просто тримати смартфон перед собою і слухати інформацію про світ навколо.

Додаток вміє визначати об’єкти з вражаючою точністю, будь то елементи інтер’єру, люди (включаючи їх вік і емоції) або, наприклад, грошові купюри (розпізнавання купюр особливо актуально в США, де всі долари одного розміру і кольору незалежно від номіналу). Правда спочатку потрібно вказати програмі, що вона має розпізнати людину, короткий напис, продукт в магазині або взагалі все, що вона побачить.

Seeing AI також здатна зачитувати текст і розпізнавати штрих-коди, завдяки цьому можна дізнатись назву продукту в магазині і отримати його короткий опис. Якщо направити камеру смартфону на документ, Seeing AI дасть підказки про те, як краще вирівняти кадр, щоб в нього потрапив весь текст. Крім роботи з камерою, додаток уміє обробляти вхідні файли.

Якщо навести камеру на людину, додаток назве її приблизний вік, риси зовнішності (наприклад, чи носить вона окуляри), а також опише вираз її обличчя. Користувач може сфотографувати свого друга, тоді його зображення зберігається в базі даних, і наступного разу Seeing AI просто називає його по імені. Описуючи людину, додаток визначає, як далеко вона стоїть і в якому кутку кадру її обличчя.

При цьому більшість операцій обробляється на самому пристрої, хоча для роботи експериментальних функцій — «розуміння» рукописного тексту або комплексного опису оточення — потрібно підключення до хмари.

Microsoft висловила сподівання, що нова розробка спростить життя людей з обмеженими можливостями зору. Програма є однією з ініціатив дослідницького підрозділу компанії Microsoft Research по вивченню можливостей штучного інтелекту.

Seeing AI працює на iPhone починаючи з моделей 5s/5c і доступна для безкоштовного завантаження в App Store, поки тільки в США, Канаді, Індії, Гонг-Конгу, Новій Зеландії та Сінгапурі. Незабаром перелік доступних країн розшириться.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: