Встановлено новий світовий рекорд по часу перебування у віртуальній реальності
18 Листопада , 2017
“Robutt” – незвичайний робот, що використовується компанією Ford для випробувань автомобільних сидінь
18 Листопада , 2017

Rolls-Royce планує будувати у Великобританії міні-АЕС

Консорціум на чолі з Rolls-Royce розробляє проекти малих атомних електростанцій (Small Modular Reactor, SMR), які можуть бути реалізовані і побудовані у Великобританії. Департамент по бізнесу, енергетиці і промисловій стратегії (BEIS) має намір опублікувати звіт, який офіційно завершить проведення конкурсу, що визначає, які низьковуглецеві джерела енергії найбільше потребують підтримки. Очікується, що перевагу британської влади буде віддано саме таким міні-АЕС.

У Rolls-Royce стверджують, що Великобританія отримала унікальну можливість забезпечити себе електроенергією і створити нову індустрію. Ціна електроенергії, що виробляється за допомогою міні-реакторів, може бути значно нижчою традиційних АЕС, стверджується в офіційному релізі групи. Невеликий реактор може забезпечити енергією місто з населенням близько 800 тис. осіб або забезпечувати підзарядку близько 62 тис електромобілів.

Потужність малих модульних реакторів становить від 200 до 450 МВт (для порівняння, «класична» АЕС у Хінклі виробляє 3,2 ГВт), а значить для покриття потреби країни в електриці їх потрібно будувати в набагато більшій кількості.

Зате собівартість електрики, що виробляється міні-реакторами, становить £60 за мегават-годину – на третину нижче в порівнянні з традиційними гігантськими АЕС, які продають електрику за £90 за мегават-годину.

Якщо ці розробки будуть впроваджені, то невеликі і потенційно безпечніші ядерні реактори можна буде масово виробляти і вирішити проблему дорожнечі електроенергії, що виробляється АЕС. І звичайно, знизити ризик глобального потепління, замінивши компактними атомними реакторами газові та вугільні електростанції.

Варто відзначити, що вітрові електростанції – ще одна надія Великобританії. На розвиток проектів владою країни було виділено £295 млн, і провідні виробники мегатурбін, Scottish Power і Dong Energy, відгукнулись на цю підтримку радикальним зниженням собівартості вітряної енергії.

Джерело: golos.io

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline