Британці показали гібридний бізнес-джет
7 Лютого , 2018
Незвичайні бактерії поїдають токсичні метали і виділяють золоті наносамородки
7 Лютого , 2018

Роллс-Ройс розробить «розумні» двигуни

Під час лютневого авіашоу в Сінгапурі компанія Роллс-Ройс презентувала нову концепцію розвитку літаків під назвою «IntelligentEngine». Вона є продовженням програми TotalCare і покликана в кінцевому підсумку прибрати людину з процесу обслуговування рухових систем. Навчити двигуни бути настільки розумними, щоб вони могли самі себе лагодити і модернізувати.

У Роллс-Ройс поспішають попередити: реалізація концепції IntelligentEngine «в металі» почнеться навіть не в найближчому майбутньому. Надто складне завдання для нинішнього рівня робототехніки і штучного інтелекту. А ось організаційну та інформаційну складові почнуть опрацьовувати вже в поточному році. Точніше, протягом року і буде сформована і представлена детальна схема роботи IntelligentEngine.

Якщо коротко, то ідея в тому, щоб перетворити кожен окремий двигун в аналог суб’єкта в Інтернеті речей. Він має бути досить розумним, щоб займатись не тільки самодіагностикою, але і порівнювати дані зі статистикою від інших двигунів, вивчати графіки їх ремонтів та експлуатації в різних регіонах і умовах. Всі двигуни отримають спрощений ШІ, який зможе спрогнозувати поломку заздалегідь і вжити заходи.

Якщо двигун літака буде знати, що при польоті в Ісландію є 5 % ймовірність потрапити в хмару від виверження вулкану, а у нього лопатки турбіни давно не фарбувались антикорозійною речовиною, він зможе ще в аеропорту Мельбурна замовити потрібну послугу. І не забуде оформити знижку, за всіма правилами. А після польоту відзвітує в Інтернеті перед «колегами», як все пройшло. Це заощадить значні кошти його власникам на ремонт і діагностику.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: