У США 25 міст перейдуть на поновлювані джерела енергії
1 Квітня , 2017
Астрономи збираються вперше побачити своїми очима горизонт подій чорної діри
1 Квітня , 2017

Роботи на вертикальній фермі збільшили продуктивність в 4 рази (відео)

У 2011 році кількість людей на Землі перевищила 7 мільярдів. До 2050 року вона збільшиться ще на 3 мільярди. Люди мають потребу в їжі, а щоб прогодувати їх, потрібно годувати худобу. Сьогодні активно розвиваються технології вирощування зернових на вертикальних фермах, де рослини розміщують на піддонах, а ті, у свою чергу, розташовані на полицях один над одним. Це значно економить простір, але як і раніше вимагає великих витрат людської праці.

Компанія FodderWorks знайшла спосіб значно скоротити участь людини в обслуговуванні закритих ферм. Її фахівці створили повністю автоматичну систему виробництва кормів для худоби.

Сучасні фермери в якості корму для худоби все більше використовують паростки. Вони дешеві, корисні і тварини їдять їх із задоволенням (принаймні, так можна не без підставно припустити). Найчастіше використовують ячмінь – його пагони дуже поживні, а насіння доступне. «На закритих фермах можна вирощувати будь-які зернові. Однак з точки зору поживності найбільш ефективний ячмінь. Крім того, ячмінь більш корисний для здоров’я як тварин, так і людини», – зазначає генеральний менеджер компанії Кайл Чітток.

семена ячменя освещаются LED лампами

Процес вирощування корму простий і ефективний. Зерна висипаються на піддони. Потім піддони поміщаються на полиці, де насіння автоматично висвітлюють світлодіодними лампами і кроплять водою. До шостого дня піддони покриваються килимом з яскраво-зелених паростків, що виглядають, як звичайний газон. Отриману зелену масу, що не містить ні добрив, ні пестицидів, можна відразу згодовувати худобі.

Проблемою залишалось використання людей. Найбільша вертикальна ферма FodderWorks дає 5 тонн корму в день, але вимагає найму додаткового персоналу тільки для того, щоб виробляти корм. Тому в компанії виникла ідея автоматизації виробництва. Був створений робот, який пересувається між рядами полиць, знімає піддони, розміщує на них насіння і ставить назад на полиці. Через шість днів він повертається і відправляє піддони на конвеєр, в кінці якого зелений килимок вагою трохи більше 3 кг перевантажується в трактор.

автоматическая сборка урожая

За словами керівництва компанії, у середньому,  працівник може збирати близько половини тонни кормів в день, а новий робот Fodderworks – дві тонни, що збільшує продуктивності на 400%. При цьому,  він використовує на 98% менше води, ніж на це витрачається в звичайних умовах. Таким чином,  фермерським господарствам можна розширюватись (тобто збільшувати кількість тварин, яких вони утримують, вирощуючи більше кормів для них), використовуючи при цьому меншу кількість води і землі.

Ціна робота залежить від його продуктивності. Так, вартість системи продуктивністю в 1 тонну в день складає 233 000 дол. Відповідно, витрати можна знизити, збільшивши потужність системи. Наприклад, тонна, вироблена на 12-тонному агрегаті буде коштувати 83 000 дол.

Джерело: motherboard.vice.com

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline