Японські літій-іонні батареї подвоять запас ходу електрокарів
14 Серпня , 2017
Ізраїльські вчені перетворили акваріум з водою в 3D-сканер
14 Серпня , 2017

Робот-хірург, якого треба з’їсти

Коли ми чуємо «робот-хірург», то швидше за все, уявляємо собі величезні машини, «озброєні» скальпелями. Але зовсім скоро значення цього словосполучення може докорінно змінитись. Справа в тому, що, згідно статті, опублікованій в журналі Science Translational Medicine, група дослідників створила невеликого робота, який зможе оперувати пацієнтів зсередини без єдиного розрізу на шкірі.

Мініатюрний робот-хірург отримав назву Smart Tissue (STAR). За його створенням стоять фахівці з університету Джонса Хопкінса. Навички, якими володіє STAR, можуть викликати заздрість навіть у найбільш досвідчених хірургів.

В ході серії лабораторних випробувань маленький хірург провів серію операцій на живих свинях. Під час експериментальної операції робот запрограмований на створення кишкового анастомозу (з’єднання ділянок кишки, що часто потрібно при видаленні пухлин, некрозах та інших станах). Так от, зшивання двох ділянок тонкого кишковика свині пройшло успішно, і робот впорався із завданням. При цьому зовнішніх травм тварині нанесено не було, так як робот вводиться через рот. Варто згадати, що людина все ж брала участь в операції: вона підтримувала нитку для накладання швів. Але враховуючи те, що це лише перша модель робота, в майбутньому участі людини в операціях можна буде уникнути.

Активний розвиток роботизованої медичної техніки обумовлений тим, що, за словами дослідників, для проведення складних операцій не завжди вистачає кваліфікованих фахівців. Приміром, згідно з підрахунками австралійських вчених, до 2030 року потреба в робочих кадрах медичної сфери буде досягати 40 мільйонів чоловік, тоді як реальна їх кількість буде більш ніж в 2 рази меншою — 18 мільйонів чоловік.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline