Автомобілі марки Lincoln обладнають HUD-дисплеями замість лобового скла
22 Листопада , 2017
Представлено безпілотне роботаксі Navya Autonom Cab (відео)
22 Листопада , 2017

Робот вперше успішно здав іспит на лікаря

У Китаї медичний робот успішно склав державний іспит для отримання ліцензії на лікарську діяльність.

Китайський робот Xiaoyi («Сяо І»), що працює на основі штучного інтелекту, здав необхідний іспит і незабаром отримає дозвіл на лікарську діяльність в Китаї, передає портал Futurism. Причому пристрій не тільки здав іспит, але й набрав 456 балів з 600 можливих, що на 96 балів вище мінімально необхідного рівня.

«Сяо І» був розроблений китайською компанією iFlytek Co Ltd., що спеціалізується на галузі штучного інтелекту. Завдання робота — знаходити і аналізувати інформацію про пацієнта. Тепер же компанія підтвердила, що «Сяо І» має досить медичних знань, щоб бути ліцензованим практиком.

Китайське видання China Daily зазначає, що дана подія відповідає курсу Китаю на інтеграцію ШІ у великий перелік різних галузей, включаючи охорону здоров’я і споживчу електроніку.

Відомо, що деякі інші розробки в галузі ШІ вже застосовуються в медицині. Наприклад, суперкомп’ютер IBM Watson допомагає в діагностиці раку. У сфері охорони здоров’я також застосовуються технології Amazon — Echo і віртуальний помічник Alexa. Те ж стосується і DeepMind Health, однієї з компаній у складі Google, яка працює над використанням машинного навчання в британській охороні здоров’я.

 

Схожим чином iFlytek планує застосовувати Xiaoyi — він буде асистувати лікарям, підвищуючи ефективність їх роботи в майбутньому. Як повідомив представник компанії China Daily, очікується, що робот буде офіційно запущений в березні 2018 року. iFlytek сподівається використовувати ШІ для покращення протипухлинної терапії і допомоги у навчанні лікарів загальної практики (яких особливо не вистачає в сільських районах Китаю).

При цьому турбуватись про те, що роботи витіснять людей зі сфери медицини, не варто. У всякому разі, поки що у iFlytek підкреслюють, що «Сяо І» не замінить лікарів, а дозволить зробити їх роботу більш ефективною.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: