ДНК-суперрешітки – основа для плащів-невидимок і матеріалів, здатних змінювати свій колір
27 Січня , 2018
Незвичайний концепт автомобіля з вітряним двигуном
29 Січня , 2018

Робот, озброєний лазерним сканером, буде контролювати швидкість і якість виконання будівельних робіт

Відносно молода компанія Doxel, яка отримала фінансування з різних джерел, займається створенням робототехнічної системи, яка за допомогою лазерного сканера буде збирати великі масиви інформації, обробляти цю інформацію за допомогою технологій глибинного машинного навчання і штучного інтелекту. Використовуючи лазерний сканер LIDAR, робот Doxel буде щодня інспектувати об’єкти будівництва, контролювати виконані роботи, відслідковуючи процес і виявляючи різні недоліки і відхилення.
Як показали випробування і дослідження, проведені фахівцями компанії Doxel під час спорудження будівлі нового медичного центру, під час виконання робіт дуже часто виникають порушення графіка і будівельних технологій. І впровадження системи щоденної автоматичної інспекції дозволило збільшити загальну ефективність проведення будівельних робіт в середньому на 38 відсотків.
Основна проблема з будівництвом полягає в тому, що кожен окремий проект має свій власний графік і бюджет. Однак, при реалізації великих проектів потрібно, щоб кожна людина зробила певну роботу за чітко відведений для цього час. І, завдяки впливу всім відомого людського фактора близько 98 відсотків великих будівельних проектів зазвичай закінчується з 80-відсотковим перевищенням бюджету і 20-місячним відставанням від графіка в середньому. Вирішенням цієї проблеми є чітке відстеження кількості і якості виконаних за день робіт, що робиться зараз людьми по-старому, за допомогою рулеток, зважування та інших будівельних “прибамбасів”. А компанія Doxel планує повністю замінити людей в цій справі своїми роботами.

Трехмерная крата объекта строительства
Невеликий робот Doxel починає інспекцію будівництва після того, як роботи на ньому завершуються, що відбувається зазвичай ввечері. Використовуючи оптичний сканер з високою роздільною здатністю, робот складає детальну тривимірну карту споруджуваного об’єкта. Робот забезпечений досить універсальною руховою системою, яка дозволяє йому пересуватись по сходах, і, слідуючи за заздалегідь заданим маршрутом, він може “оглянути” приблизно 30 тисяч квадратних метрів протягом тижня своєї роботи.
Всі дані, зібрані роботом, передаються в хмарний сервіс, де вони обробляються за допомогою алгоритмів, створених програмістами компанії Doxel. Ці алгоритми дозволяють ідентифікувати всі види використовуваних в будівництві матеріалів і компонентів навіть за умови їх часткової видимості на тривимірній карті. Все це дозволяє встановити, що правильні речі були встановлені в правильному місці в правильний час, і це, в свою чергу, дозволяє оцінити ефективність проведення будівельних робіт, дані про це передаються керівництву будівельної компанії.
Такий підхід дозволяє моментально виявити безліч недоліків і проблем, які можуть згодом стати джерелом ще більших проблем. Та своєчасне усунення виявлених роботом проблем економить масу часу.
Як вже згадувалось вище, система компанії Doxel була випробувана при будівництві багатоповерхової будівлі медичного центру в Сан-Дієго, Каліфорнія. Роботи компанії витрачали на сканування будівництва по 4.5 години на день. В результаті такого щоденного контролю загальна продуктивність роботи на об’єкті збільшилась на 38 відсотків, а сам проект був зданий практично в запланований термін лише з 11-відсотковим перевищенням бюджету.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: