Італія відмовиться від вугільних електростанцій до 2025 року
11 Листопада , 2017
Створено найпотужніший у світі квантовий комп’ютер
12 Листопада , 2017

Робот-мотоцикліст компанії Yamaha поки що не зміг обігнати професійного мотогонщика

Робот-мотоцикліст Motobot, був розроблений фахівцями компанії Yamaha ще два роки тому. У той час керівництво компанії позиціонувала цього робота як “ідеального мотоцикліста”, якому не буде нічого коштувати обігнати в будь-яких умовах найкращого з людей-професійних мотогонщиків. І нещодавно “час істини” все ж настав, робот Motobot вийшов на кільцеву трасу проти Валентино Россі (Valentino Rossi), дев’ятикратного чемпіона світу з шосейно-кільцевих перегонів. І на превеликий жаль розробників робота, Валентино Россі обігнав робота і фінішував першим з досить великим розривом.
Найбільш вражаючим є те, що робот Motobot керує мотоциклом, конструкція якого не піддавалась ніяким змінам і модернізації. Датчики і камери робота дозволяють йому сприймати навколишнє середовище і обчислити найкращі варіанти подальших дій. Керування мотоциклом, його розгін і гальмування робот Motobot виконує за допомогою тих самих елементів керування, що і людина. Крім цього, на робота з мотоциклом діють всі ті ж фактори, наприклад, опір потоку повітря, як і на мотоцикл з людиною.
“Проект Motobot порівняний для нас зі свого роду “польотом на Місяць” – розповідає Хіроші Сейджо (Hiroshi Saijo), виконавчий директор компанії Yamaha, – “А його метою є розробка технологій автоматичного керування, які будуть включені в серійні мотоцикли наступного покоління, що зробить їх безпечнішими і легшими в керуванні”.

В даний час робот Motobot здатний розігнати мотоцикл до швидкості понад 200 кілометрів на годину на прямій лінії і в цій справі йому просто немає рівних. Але коли справа дійшла до кільцевих гонок, ефективність дій робота істотно впала, до фінішу він прийшов через 117.5 секунд після старту. Валентино Россі на цій же трасі показав час в 85.74 секунди, обігнавши робота майже на 32 секунди.
І на закінчення слід зазначити, що роботу Motobot не судилось вийти на незнайому дорогу і зустрітись там з іншими водіями, пішоходами, безпритульними собаками та іншими дорожніми принадами”. Зараз цей робот здатний рухатись лише по трасі, карта якої закладена в його пам’ять. Робот орієнтується по завантаженій карті за допомогою комбінації системи супутникової навігації GPS і інерціальної системи, яка забезпечує 2.5-сантиметрову точність визначення місцеположення в будь-який момент часу.
Однак, ще не все втрачено – саме так вважають керівники компанії Yamaha. Подальша робота фахівців компанії буде спрямована на вдосконалення конструкції робота Motobot і забеспечення його системи керування масою нових інтелектуальних можливостей. Цілком ймовірно, що вийшовши на гоночну трасу проти людини в наступний раз, робот уже не дасть жодного шансу на перемогу навіть найкращому з мотогонщиків.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline