Wi-Charge – технологія, яка перетворить всі приміщення в одну велику “зарядку” для мобільних пристроїв
11 Вересня , 2017
Скляні пластини – основа твердих дисків наступного покоління, об’ємом 20 ТБ і більше
11 Вересня , 2017

Робот-конструктор, який допоможе виконати роботи по дому

Вчені розробили м’якого вакуумного робота, який може пересуватися, хапати предмети і навіть повзати по вікнах. За словами дослідників, такий пристрій здатний допомогти у виконанні простих робіт по дому.

 

Пристрій було зроблено групою дослідників з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія). Робот складається з трьох надувних модулів, які витягуються і стискаються, щоб змінювати напрямок руху. Кілька частин можуть бути легко з’єднані, і, будучи закріплені, вони можуть працювати від одного джерела живлення (вакуумного насоса) і від однієї системи управління.

За словами розробників, пристрій може виконувати цілий ряд завдань. Наприклад, якщо прикріпити якийсь хватательний пристрій до нижньої частини робота, вийде роботизована рука. Якщо необхідно зробити робота довшим, досить приєднати кілька нових частин. Крім того, пристрій зможе пересуватись подібно до змії. Щоб робот міг лазити по вікнах, достатньо прикріпити до нього пару присосок.

Вчені підкреслюють, що більшість подібних роботів використовує позитивний тиск повітря для управління штучними м’язами, однак це може привести до механічних проблем (через занадто сильне розтягування). Новий пристрій працює за іншим принципом і керує “м’язами”, скорочуючи їх, а не розтягуючи.

Джеймі Паїк (Jamie Paik), провідний автор роботи, зазначив виданню New Scientist, що такого робота можна, наприклад, тримати в ящику для інструментів — пристрій допоможе автоматизувати виконання простих робіт по дому.

Дослідження було опубліковане в журналі Science Robotics.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline