“Нанопровідникові” транзистори з фотонним управлінням
18 Серпня , 2017
Корейський робот-журналіст висвітлює спортивні події через дві секунди після завершення матчів
18 Серпня , 2017

Робот-колесо, який рухається за рахунок деформації його м’якої зовнішньої оболонки

В галузі сучасної робототехніки спостерігається тенденція постійного ускладнення конструкції роботів, що дає їм масу нових функціональних можливостей. Проте, існує і інший напрямок робототехніки, дослідники які працюють в ньому, намагаються спростити конструкцію роботів настільки, наскільки це можливо, що робить їх максимально дешевими і доступними. І яскравим прикладом такого підходу є робот-колесо, створений дослідниками з Японії Йоічі Мезудою (Yoichi Masuda) і Месато Ішікавою (Masato Ishikawa) і представлений увазі громадськості на конференції 2017 IEEE International Conference on Advanced Intelligent Mechatronics.
У своїй роботі японські дослідники використовували механізм, відомий людям з незапам’ятних часів – колесо. Але пристрої з колесами працюють тільки при наявності джерела енергії та точки опори, від якої можна відштовхуватись. У робота-колеса є джерело енергії, але він пересувається, не відштовхуючись від поверхні, а змінюючи свою форму і перекочуючись під впливом земного тяжіння. Робот складається з м’якої полімерної оболонки, до якої за допомогою чотирьох спиць кріпиться “ядро” де знаходяться виконавчі органи, система управління і джерело енергії.
Як вже згадувалось вище, робот-колесо рухається за рахунок сили тяжіння, постійно завалюючись вперед або назад за рахунок зміни форми зовнішньої оболонки. Використання сили тяжіння дозволяє значно скоротити кількість енергії, що витрачається на пересування, але це накладає ряд обмежень, наприклад, такому роботу ніколи не вдасться піднятись на круті підйоми.
Робот такої незвичайної конструкції навряд чи зможе принести вам сніданок у постіль або взяти участь в битві. Проте, він може стати дуже цінним інструментом для проведення розвідки і дослідження областей, умови в яких являють собою смертельну небезпеку для людини. Наприклад, такого робота, забезпеченого відповідними датчиками, камерами і іншими інструментами, можна направити в жерло вулкану або в район ведення активних бойових дій. При цьому, цінність добутої там інформації може багаторазово перевищити вартість такого робота.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline