Квадрокоптери навчили літати зграями без GPS
7 Січня , 2018
Amazon запатентувала дзеркало доповненої реальності
7 Січня , 2018

Робот для допомоги в будівництві марсіанської колонії

Коли людство нарешті буде готове переселитись на Марс (а рано чи пізно це, безумовно, відбудеться), то йому знадобиться стороння допомога. Допомога справжніх спеціалістів з енциклопедичними знаннями, здатних працювати при екстремальних навантаженнях і в екстремально складних умовах. Їм потрібні такі дроіди, як Justin. Саме такі гуманоїдний боти, як створений Німецьким центром авіації і космонавтики, будуть відповідати за створення першого марсіанського житла для майбутніх колоністів.

Німецькі інженери працюють над вдосконаленням можливостей робота Justin вже більше одного десятиліття. Вперше він був представлений ще в 2006 році на одній з найбільших виставок електроніки та робототехніки. «Залізний дроворуб» здатен працювати з різними інструментами, знімати і ділитись фотографіями, ловити літаючі об’єкти і огинати перешкоди різної складності. А тепер, завдяки новим оновленням, що наділили робота системою штучного інтелекту, Justin здатний «думати» самостійно, не покладаючись на стороннього оператора.

На відміну від більшості інших роботів, яких необхідно заздалегідь запрограмувати та наділити необхідними інструкціями практично для кожного руху, цей робот здатен виконувати завдання повністю в автономному режимі – навіть ті, на які він спочатку не був запрограмований. Технологія розпізнавання, а також система комп’ютерного зору дозволяють «Джастіну» вивчати своє оточення і справлятись з такими завданнями, як чистка та технічне обслуговування різних механізмів, перевірка устаткування й перенесення речей. В одному з останніх тестів лише за кілька хвилин Justin зміг полагодити сонячну панель. Що цікаво, керівництво роботом здійснювалось віддалено одним з астронавтів, які перебували в той момент на борту Міжнародної космічної станції.

Зріст робота становить 1,92 метра, вага – майже 200 кілограмів. Кожною рукою Justin здатний піднімати вагу 14 кілограмів. Завдяки чотирьом пальцям на кожній руці він може оперувати різними інструментами. В якості системи зору робот використовує камери з високою роздільною здатністю і набір сенсорів, що дозволяють йому створювати тривимірну модель свого оточення. Робот може швидко синхронізуватись з різним комп’ютерним обладнанням, а також самостійно заряджати свої батареї, підключившись до джерела сонячної енергії. Всі необхідні протоколи зберігаються в локальній пам’яті робота. Іншими словами, він зможе виконувати завдання навіть у разі втрати комунікаційного зв’язку. А ще одним з талантів робота є те, що він вміє готувати чай і каву ).

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: