Вчені створили перші арктичні “нанорукавички” для армії США
21 Серпня , 2017
Стартап Nikola Motors розкрив характеристики свого електричного всюдихода
21 Серпня , 2017

Робот AV1 з ефектом телеприсутності допомагає хворим дітям боротись з самотністю

До кінця року компанія No Isolation планує випустити майже 4000 роботів, які допомагають хронічно хворим дітям боротись з ізоляцією. Зараз вже майже 200 створених нею роботів працюють в Скандинавії, Голландії та Великобританії. Передумови для цього є, в Європі в середньому один із 100 дітей змушений до двох місяців на рік проводити в ізоляції від школи. А деякі не виходять зі своєї кімнати роками.

Робот AV1 має старомодний дизайн і простий функціонал, фактично це шасі для камери і мікрофону, які дозволяють забезпечити ефект телеприсутності. Поки хвора дитина лежить у своєму ліжку, машина сидить на його місці в навчальному класі і працює «вікном в інший світ.

Телеробот

Робот не їздить сам в школу, його потрібно привезти і поставити на стілець. Зате він може обертатись на 360 градусів і забезпечений індикацією для залучення уваги, якщо дитина хоче поспілкуватись з оточуючими. У ньому передбачено навіть режим шопоту, щоб поговорити з сусідом по парті. Машину можна взяти з собою на прогулянку, на зустріч друзів або на концерт – для підлітка, який фізично не здатний покинути своє житло, це означає дуже багато.

Робот досить дорогий — більше 2 000 євро за штуку, але у проекта є великі перспективи отримати субсидії від держави. Ті юні пацієнти, які провели з AV1 від півроку, описують дивовижне відчуття спільності з роботом – вони справді ніби переносяться в ті місця, де він знаходиться. Тому розробники мають намір мінімум 50 наступних років удосконалювати своє дітище, ще більше спрощувати його використання для різних пацієнтів.

ТелероботДжерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline