“Конкуруючі” нейронні мережі здатні створювати фотореалістичні портрети людей, які ніколи не існували в реальності
13 Листопада , 2017
Daimler представив шкільний електробус Jouley (відео)
14 Листопада , 2017

Робот ANYmal навчився користуватися ліфтом

Фахівці зі Швейцарського федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology) нещодавно представили робота під назвою ANYmal. Він здатний долати перешкоди у вигляді сходинок (але таким вже мало кого здивуєш), а також уміє користуватись ліфтом (що вже цікавіше). Як говорять самі розробники, ANYmal і йому подібні роботи можуть скласти конкуренцію широко відомому роботу Big Dog від компанії Boston Dynamics.

Варто сказати, що зовсім скоро цього робота можна буде спокійно придбати. ANYmal можна використовувати в місцях надзвичайних ситуацій і стихійних лих, а також у пошуково-рятувальних операціях. Крім цього, робот може знайти своє застосування для охорони різних об’єктів військового або цивільного призначення типу нафтових вишок, газодобувних платформ або шахт.

Вага ANYmal становить 30 кілограмів, і він здатний переносити вантаж вагою до 10 кілограмів. Заряду акумулятора робота вистачає на 4 години безперервної роботи. В тіло «роботизованої тварини» вбудовано безліч датчиків і сенсорів, а також камер для забезпечення належного рівня автономності та пошуку шляху. Як вже згадувалось раніше, скоро робот надійде в продаж, але про його вартість поки нічого не відомо. На даний момент можна лише припустити, що ціна явно буде висока, так як найближчий конкурент ANYmal, робот Ghost Minitaur коштує 11,5 тисяч доларів США. Ну а на відео нижче, можна оцінити ANYmal в дії.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline