Intel опублікувала характеристики свого 18-ядерного процесора
9 Серпня , 2017
Гігантські роботи, павук і дракон, влаштували бій на вулицях Оттави
10 Серпня , 2017

“Рій” безпілотників CICADA буде використовуватись для досліджень ураганів

Рій крихітних безпілотних літальних апаратів Close-in Covert Autonomous Disposable Aircraft (CICADA) може бути скинутий з літака, великого безпілотника або повітряної кулі. Кожен безпілотник CICADA по суті є “друкованою платою із крилами”, на якій встановлені датчики, система керування польотом та навігації на базі системи GPS. Ширяючи з великої висоти, ці безпілотники можуть зібрати масу метеорологічної, розвідувальної та іншої інформації, покривши, при цьому, досить велику площу.
На відміну від шумної комахи-тезки, безпілотники CICADA абсолютно тихі, адже у них немає ніякого двигуна. Згідно інформації від розробників з Військово-морської Науково-дослідної лабораторії (Naval Research Laboratory, NRL), безпілотники CICADA практично неможливо засікти в повітрі за допомогою найбільш чутливих радарів.
Коефіцієнт планерування безпілотника становить 3.5 до 1, це означає, що за 1 метр спуску апарат просунеться по горизонталі на 3.5 метра. Загальна вага безпілотника CICADA становить 35 грам, і в цю вагу входь вага антен, друкованої плати, джерела енергії та інших компонентів літального апарату.
Сброс беспилотников с самолета
Навігаційна система безпілотника забезпечує точність його посадки в задану точку поверхні на рівні 5 метрів. Після приземлення безпілотник передає зібрані дані на центральну базу, використовуючи для цього залишки накопиченої енергії.
Останній варіант безпілотника CICADA, MK5, має складану конструкцію, що дозволяє запакувати їх велику кількість в обмеженому просторі “пускової труби”. Вартість виготовлення одного безпілотника CICADA оцінюється в 250 американських доларів. І зараз фахівці NRL займаються розробкою і випробуваннями системи доставки, коли в один контейнер запаковується 32 безпілотника, які будуть скинуті з літака одночасно. Випробування цієї системи були проведені 25 липня 2017 року, “рій” безпілотників був скинутий з висоти 2.5 кілометри і всі вони успішно досягли землі, впоравшись з виконанням поставленого завдання.
І на закінчення слід зазначити, що спочатку безпілотники CICADA розроблялись з прицілом на їх застосування у військовій галузі. Але останнім часом був розроблений і “цивільний” варіант безпілотника, обладнаний метеорологічними датчиками. Такі безпілотники можуть зібрати масу інформації про структуру та процеси, що відбуваються всередині потужних ураганів і торнадо, а їх використання дозволить уникнути непотрібного ризику, якому піддаються люди, що збирають такі дані практично вручну.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline