Ілон Маск пообіцяв побудувати електропікап після виходу Model Y
27 Грудня , 2017
Створено мініатюрний ключовий компонент квантового комп’ютера
27 Грудня , 2017

Relativity Space випробувала двигун надрукований на 3D-принтері

Стартап Relativity Space почав друкувати ракети-носії раніше за всіх. Зараз фахівцям вдалося створити практично монолітну конструкцію з мінімумом окремих деталей, більшість з яких вбудовуються в цільний корпус ракети. Тім Елліс, голова Relativity Space, пояснив, що їх ракети володіють хорошими аеродинамічними властивостями і виглядають дуже футуристично, так як форму деталей вираховує програмне забезпечення, спеціально створене для друку ракет.

Зараз компанія розробляє власний двигун Aeon 1, який може працювати на рідкому кисні і метані, видаючи близько семи тонн тяги. Перші випробування двигуна вже завершились на випробувальному полігоні NASA, розташованому в Міссісіпі.

Підсумком роботи має стати двоступенева ракета-носій Terran 1, яку обладнають дев’ятьма двигунами Aeon 1. Така ракета зможе виводити на низьку орбіту до півтори тонн корисного вантажу, а це значить, що за її допомогою можна буде запускати цілі групи невеликих супутників. Terran 1 — невелика ракета, але її можливості будуть істотно перевершувати мікроракети, розраховані на 50-200 кілограмів вантажу, при цьому за рахунок здешевлення виробництва завдяки 3D-друку запуски ракет будуть обходитись недорого, а на їх створення буде йти куди менше часу, ніж у конкурентів.

Перший запуск ракети заплановано на 2021 рік. Подальші розробки навколоземною орбітою не обмежаться — Relativity Space збирається в майбутньому надрукувати ракету і відправити її на Марс. Амбітні плани керівництва невипадкові, адже в команду стартапу входять колишні співробітники SpaceX і Blue Origin, які раніше брали участь у розробці космічних ракет і інших апаратів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: