Вченим CERN вперше вдалося зареєструвати і виміряти параметри енергетичних переходів атомів антиводню
18 Вересня , 2017
Графеновий фільтр, який видаляє сіль з морської води
18 Вересня , 2017

Рекорд з набору висоти для польотів без двигуна

У світі планування без двигунів встановлено новий рекорд. Airbus Perlan Mission II піднявся на висоту 16 км, вище, ніж будь-який глайдер до нього.

Perlan Mission II для досягнення таких видатних результатів використовує феномен під назвою «орографічні гірські хвилі». Вони утворюються, коли вітри зі швидкістю щонайменше 15 вузлів перпендикулярно перетинають гірську гряду, а атмосфера при цьому стабільна. І глайдер використовує ту частину хвилі, яка йде вгору, щоб піднятись в небо.

Мета Perlan — це довести глайдер до «краю космосу», який визначають як висоту 27,4 км, стратосферна відстань набагато вища тих маршрутів, де курсують звичайні літаки. Звичайно, до стокілометрової лінії Кармана, яка вважається реальною межею між атмосферою Землі і відкритим космосом, глайдеру навіть за таких планів ще далеко.

Проте, на висоті 27,4 км глайдер завдяки своїй бездвигуновій конструкції може отримати інформацію про температуру, масу і хімічні взаємодії між тропосферою і стратосферою, що призведе до більш точних кліматичних моделей в майбутньому. Є навіть надія, що такий політ дозволить отримати більше даних про озоновий шар. Якщо, звичайно, літак без двигунів туди долетить.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline