У Лос-Анджелесі прокладають дорогу з перероблених пластикових пляшок
29 Жовтня , 2019
ВПС США планують перейти на дешеві та розмінні літаки-безпілотники
1 Листопада , 2019

Реактивний автомобіль Bloodhound SSC розігнався до 537 кілометрів на годину

Після того, як Bloodhound був врятований від банкрутства, автомобіль перефарбували в нові кольори

Перші повноцінні автомобілі з’явилися на початку XIX століття і могли розганятися максимум до 20 кілометрів на годину. Тепер же у світі існують транспортні засоби, які при необхідності за одну годину можуть проїхати відстань до 490 кілометрів. І це далеко не межа можливостей автомобілів, тому протягом вже більше десяти років американська компанія Bloodhound хоче розігнати власний реактивний автомобіль до швидкості звуку. Днями вона стала на один крок ближче до реалізації своєї мети — розроблений нею Bloodhound LSR успішно розігнався до 537 кілометрів на годину. Найближчим часом компанія подвоїть цей показник і розжене автомобіль до близької до надзвукової швидкості понад 1227,9 кілометрів на годину.

Історія компанії Bloodhound не ідеальна. У 2018 році вона зіткнулася з великою проблемою — вона позбулася всіх грошей і опинилася на межі закриття. Однак, розробників найшвидшого автомобіля у світі швидко примітив британський бізнесмен Ієн Уорхерст і вніс необхідні інвестиції в проект. В кінцевому підсумку робота над створенням реактивного автомобіля була відновлена. Спроба розігнати автомобіль до рекордних швидкостей була запланована на жовтень 2019 року. На диво, компанія не зірвала терміни і нещодавно продемонструвала можливості Bloodhound LSR на території африканської пустелі Калахарі.

Автомобіль оснащений реактивним двигуном Eurojet EJ200

За даними видання New Atlas, перед початком випробувань із дна висохлого солоного озера було видобуто близько 16500 тонн грунту і прокладена траса. Спочатку автомобіль проїхав по шляху з розміренною швидкістю 160 кілометрів на годину. Потім пілот влаштував заїзд на швидкості 321 кілометр на годину. В третій раз водій зробив 12-секундний прогрів і з місця розігнався до швидкості 537 кілометрів на годину. Для Bloodhound LSR це дуже хороший показник, але команда не хоче зупинятися на досягнутому.

Протягом чотирьох наступних тижнів автомобіль буде здійснювати нові заїзди, поступово підвищуючи швидкість на 80 кілометрів на годину. В кінцевому підсумку, до завершення поточного року, компанія має намір досягти швидкість понад 800 кілометрів на годину. Абсолютний же рекорд швидкості, рівний 1227,9 кілометрів на годину, планується побити в 2020 році — якої саме швидкості вдасться досягти автомобілю, поки невідомо.

Bloodhound SSC оснащений двигуном Eurojet EJ200, який зазвичай встановлюється на військові літаки. Він сам по собі нагадує літальний апарат — така форма зроблена для зменшення опору повітря. Відомо, що на високих швидкостях його колеса зі сплаву алюмінію і цирконію починають трохи відриватися від землі, тому керувати автомобілем стає максимально складно. Саме тому в якості пілота був обраний гонщик на ім’я Енді Грін, який має досвід керування високошвидкісними машинами. Саме він   у далекому 1997 році розігнав автомобіль Thrust SSC до немислимої на той момент швидкості 1227,9 кілометрів на годину. Виходить, що в 2020 році гонщик спробує побити власний рекорд. Для цього йому потрібні максимальна зосередженість і реакція, тому що керування автомобілем на надзвуковий швидкості схоже на їзду по гладкому льоду.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: