На орбіту Місяця запустять надувний житловий модуль
28 Жовтня , 2017
Саудівська Аравія інвестує в космічний туризм 1 мільярд доларів
29 Жовтня , 2017

Реактивний автомобіль Bloodhound SSC здійснив перший публічний “виступ”

Реактивний автомобіль Bloodhound SSC (SuperSonic Car), який створювався з єдиною метою – подолати бар’єр швидкості 1000 миль на годину (1600 кілометрів на годину), здійснив свій перший “виступ” на публіці. Цей перший публічний випробувальний заїзд був проведений на злітно-посадковій смузі аеропорту Ньюкі-Корнуолл (Cornwall Airport Newquay), Великобританія, і під час заїзду автомобіль Bloodhound SSC зумів розігнатись з 0 до 210 миль на годину (338 кілометрів на годину) лише за вісім секунд. Нагадаємо, що ідея створення цього автомобіля з’явилась більше 10 років тому, а сам автомобіль, практично в закінченому вигляді, дебютував в 2015 році.
Під час випробувального заїзду автомобіль Bloodhound SSC, штовхали вперед реактивним двигуном Rolls-Royce EJ200, він проїхав майже всю злітно-посадкову смугу аеродрому, довжиною 2.7 кілометра, з прискоренням 1.5 g в момент розгону. “210 миль на годину – це набагато повільніше нашої остаточної мети, швидкості 1000 миль на годину. Але в даному випадку все це можна вважати тільки “попередньою розминкою” для автомобіля і його систем” – розповідає пілот-водій Енді Грін (Andy Green), – “Конструкція автомобіля розрахована на відносно повільний розгін, а не на спринтерський ривок по короткій прямій лінії. Проте, нам вдалось розігнатись до 210 миль на годину менше, ніж за 8 секунд”.
Автомобиль Bloodhound SSC #2
Під час випробувального заїзду була проведена перевірка роботи безлічі систем автомобіля Bloodhound SSC. Відзначимо, що автомобіль ще не стоїть на швидкісних високотехнологічних суцільнометалевих алюмінієвих колесах, під час пробігу по злітній смузі на ньому були встановлені колеса від британського винищувача Electric Lightning.
“Гальмування 5-тонного автомобіля на 2.7-кілометровій смузі за допомогою досить “слизьких” авіаційних коліс, є великою проблемою. Але конструкція автомобіля, гальмівна система і самі колеса успішно витримали всі навантаження” – розповідає Енді Грін.
“Ще під час перших динамічних випробувань я виявив, що реактивний двигун має велику інерційність. І для того, щоб розігнати автомобіль до 200 миль на годину, мені треба прибрати ногу з педалі газу на швидкості до 130 миль на годину, після чого автомобіль буде продовжувати розганятись протягом ще двох секунд”, – розповідає Енді Грін, – “І час цього неконтрольованого розгону я використовував для попереднього розігріву вуглецевих дискових гальм, перш ніж їх можна було затиснути в повну силу для ефективного гальмування”.
Автомобиль Bloodhound SSC #3
Наступного року команда Bloodhound планує провести ряд випробувальних заїздів, поступово збільшуючи швидкість руху автомобіля. А спроба подолання 1000-мильної позначки буде проведена в 2020 році на поверхні дна висохлого озера Hakskeen Pan в Південній Африці. І до рекордної швидкості автомобіль розжене ракетний двигун, який ще тільки створюється фахівцями компанії Nammo.
На наведеному нижче відеоролику представлена зйомка всіх подій, що відбувались на смузі аеропорту Ньюкі-Корнуолл в день заїзду. А власне момент швидкісного заїзду починається на позначці 57 хвилин і 20 секунд.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: