Чергова «Гюрза» для Військово-морських сил України готова до спуску на воду
21 Червня , 2017
Найбільша в Європі СЕС з двосторонніми сонячними панелями запущена в Нідерландах (відео)
22 Червня , 2017

Реактивний автомобіль Bloodhound SSC готується вийти на гоночну трасу в жовтні цього року

Призначенням автомобіля Bloodhound Supersonic Car (SSC) є встановлення нового світового рекорду швидкості. В 2018 році цей автомобіль зробить спробу розгону до швидкості 1000 миль на годину (1609 кілометрів на годину), а вже 26 жовтня цього року автомобіль Bloodhound SSC вперше вийде на дорогу, де він здійснить свій перший випробувальний заїзд.
Серія пробних заїздів буде проводитись на злітно-посадковій смузі Корнуельского аеропорту (Cornwall Airport Newquay) у Великобританії. Довжина смуги становить 2.7 кілометри і на ній автомобіль зможе розганятись до швидкості більше 300 кілометрів на годину. Пробні заїзди буде проводити військовий пілот Енді Грін (Wing Commander Andy Green), який також буде керувати автомобілем під час рекордної спроби, що буде проводитись в пустелі в Південній Африці.
Перед початком жовтневих заїздів автомобіль Bloodhound SSC пройде ряд “статичних” тестів, в тому числі і з включеним реактивним двигуном EJ200, знятим з винищувача Eurofighter Typhoon. Під час цих тестів автомобіль буде в буквальному сенсі прикутий до землі товстими ланцюгами, а самі тести призначені для перевірки роботи повітрязабірників, паливної, електричної та енергетичної системи.

Автомобиль Bloodhound SSC #2
Якщо статичні випробування завершаться успішно, автомобілю Bloodhound SSC буде дано зелене світло для виїзду на злітно-посадкову смугу. Під час перших заїздів буде проводитись оцінка працездатності систем екстреного гальмування, гальмівної системи, системи стабілізації, збору телеметричних даних, радіозв’язку та інших систем. Крім цього, будуть проведені вимірювання рівнів вібрації і шуму, а зібрані дані пізніше буду використані для розробки належних протоколів безпеки і для внесення змін в конструкцію у разі такої необхідності.
Через особливості покриття злітно-посадкової смуги під час випробувальних заїздів на автомобіль Bloodhound SSC будуть встановлені пневматичні колеса від винищувача English Electric Lightning. Вони дещо ширші, ніж монолітні алюмінієві колеса, які будуть використані під час рекордного заїзду. І для установки таких коліс фахівцям потрібно видалити деякі частини кузова автомобіля, виготовленого з вуглецевого волокна.
“Випробування автомобіля на смузі аеродрому стануть найбільшим проривом в історії реалізації нашого проекту”, – розповідає Річард Нобл (Richard Noble), один з керівників проекту Bloodhound, – “Ці випробування дозволять нам зібрати ряд важливих даних, що стосуються конструкції автомобіля. І ці дані дозволять нам розробити і “відпрацювати” всі ті процедури, які ми будемо використовувати під час рекордної спроби”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline