Космічний корабель Dream Chaser вперше здійснив успішний планеруючий політ і самостійну посадку
24 Листопада , 2017
BMW пропонує будувати надземні дороги для велосипедів і електроскутерів
24 Листопада , 2017

Qualcomm Centriq 2400 – перший в світі серверний процесор, виготовлений за 10-нм технологією

Компанія Qualcomm Datacenter Technologies завершила розробку і готується до початку масового виробництва першого в світі процесора, призначеного для серверних рішень і виготовленого за 10-нм технологією. Передбачається, що використання цього нового процесора Qualcomm Centriq 2400, дозволить створювати масштабовані, високопродуктивні та ефективні серверні системи, які стануть основними вузлами датацентрів наступного покоління, що підтримують роботу численних “хмарних” сервісів.
Процесор Qualcomm Centriq 2400 є однокристальною схемою платформного рівня. Кожен чіп містить 18 мільярдів транзисторів, виготовлених за 10-нм технологією FinFET компанії Samsung, Кожен процесор сімейства Qualcomm Centriq 2400 містить до 48 високоефективних 64-бітних обчислювальних ядер, здатних обробляти один обчислювальний потік, і працюють на тактовій частоті 2.6 ГГц. Всі ядра пов’язані двобічною кільцевою шиною, сукупна пропускна здатність якої становить 250 ГБ на секунду, що дозволяє уникнути появи вузьких місць в режимі максимального завантаження всіх ядер.
Архитектура процессора Centriq 2400
Для отримання максимальної продуктивності при вирішенні завданнь різного характеру процесор має 512 Кб загального кешу L2 на кожні два обчислювальних ядра і 60 Мб загального кешу L3. Процесор має чотири канали для підключення модулів пам’яті DDR4, максимальний об’єм якої може становити 768 Гб. Із зовнішніх інтерфейсів у нового процесора є підтримка шини 32 PCIe Gen3, до якої може підключатись до 6 контролерів PCIe.
Процесор Qualcomm Centriq 2400 демонструє рівень споживання енергії менше 120 Вт при максимальному навантаженні. Його вартість буде становити 1995 американських доларів. 48-ядерний варіант Centriq 2400 демонструє в чотири рази більшу продуктивність у перерахунку на один долар вартості і на 48 відсотків більший показник продуктивності на один ват енергії, ніж його найближчий конкурент, процесор сімейства Skylake компанії Intel, Intel Xeon Platinum 818.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: