Європу завойовують безпілотні електромініавтобуси
30 Травня , 2017
Компанія Hewlett-Packard представила “The Machine”, перший прототип суперкомп’ютера, побудованого на базі нової архітектури
30 Травня , 2017

П’ять застосувань ультразвуку, які змінять світ

Ультразвук здатний на більше, ніж лише на створення знімків ненароджених немовлят. З тих пір як в 1930-х роках він став практично незамінним медичним інструментом, технологія виробництва звукових хвиль, які люди не можуть почути, знайшла застосування практично у всіх галузях промисловості. Його вібрації можуть убивати бактерій, плавити пластик і навіть допомагають коньяку “дорослішати” за лічені дні, а не роки.

Сьогодні ультразвук знаходить своє застосування в ще більш широкій сфері, стимулюючи винаходи, які можуть призвести до потужним змін. Перед вами кілька таких:

По-справжньому невідчутні телефони

Ми стоїмо на порозі появи по-справжньому безконтактної альтернативи сенсорним технологіям. Пристрої на кшталт Microsoft Kinect можуть виявляти, де ви знаходитесь, і використовувати цю інформацію в якості інструкцій. Але розташувати ваші руки в потрібному місці, щоб дати правильні інструкції, все ще досить важко, і ця керована жестами система поки що не використовується широко.

Одна компанія використовує ультразвук для ефективного створення невидимих кнопок в повітрі, які можна відчути. Масив ультразвукових передавачів виробляє і формує звукові хвилі, створюючи невеликі ділянки з тактильними відчуттями на шкірі в певних місцях. Тому замість того, щоб махати рукою і сподіватись, що вона знаходиться в потрібному місці, ви відразу ж довідаєтеся, коли активували розпізнавання жесту.

Це може зробити повсякденні пристрої, такі як смартфони, повністю водонепроникними, безконтактними та обізнаними про довкілля. Ця технологія також може бути поєднана з системами віртуальної реальності, щоб ви могли відчути своє штучно створене середовище, що привнесе новий вимір у відеоігри і розваги.

Ходять чутки, що наступне покоління смартфонів буде використовувати ультразвукове розпізнавання відбитків пальців, тому вам навіть не потрібно торкатись до телефону, щоб розблокувати його. Ці телефони можуть навіть включати ультразвук для бездротової зарядки, коли енергія ультразвуку буде перетворюватись в електричну енергію в телефоні. Ця енергія буде проектуватись з передавального пристрою, що зберігається, наприклад, на стіні вашого будинку.

Акустичні голограми

Ультразвук давно використовується для створення двомірних зображень тіла, які можуть вивчати лікарі. Але тільки недавно з’явилась розробка, яка може посісти чільне місце в медицині в майбутньому, — ультразвукова акустична голограма.

У цьому методі ультразвук використовується для переміщення мікрочастинок у певному середовищі для формування бажаного зображення. Наприклад, проектування звукових хвиль через спеціально сконструйовану пластину з малюнком у воду, що містить пластмасові частинки, приводить їх до певного вирівнювання. Вчені вважають, що акустична голограма такого роду може бути корисна для поліпшення медичної візуалізації та для розробки поліпшених методів ультразвукового лікування.

Окуляри для сліпих

Ще одне можливе медичне застосування ультразвуку може допомогти сліпим людям «бачити» так само, як летючі миші бачать за допомогою ехолокації. Замість того щоб фіксувати відбиті світлові хвилі, щоб побачити об’єкти, кажани посилають ультразвукові хвилі і використовують відбитий звук для орієнтації в просторі. Це відлуння дає інформацію про розмір і положення об’єкту.

Вчені з Каліфорнії створили ультразвуковий шолом, який посилає схожі ультразвукові хвилі. Потім він перетворює відбиті сигнали в чутні звуки, які людський мозок може навчитись перетворювати в детальний уявний знімок навколишнього середовища. З часом ця технологія може стати більш практичною і компактною. Можливо, на її основі навіть зроблять спеціальні окуляри.

Притягуючі промені

Маючи достатню потужність, можна за допомогою ультразвуку змусити об’єкти левітувати за допомогою одних тільки звукових хвиль і переміщати їх в різні боки, подібно притягаючому променю з області наукової фантастики. Вчені з Брістольського університету показали, що контролюючи і фокусуючи звукові хвилі від масиву ультразвукових джерел, можна створити достатню силу, щоб підняти об’єкт розміром з намистину з землі.

Підйом більш великих об’єктів, таких як людина, потребує дуже високих рівнів потужності, і до кінця незрозуміло, якої шкоди акустичні сили можуть завдати людині. Але у такої технології є потенціал застосування в медицині. Наприклад, її можна використовувати для переміщення ліків по тілу в напрямку цільових клітин.

Марсіанські сканери

Ультразвукова технологія вже давно розглядається як дослідницький інструмент. При досить високій потужності ультразвукові коливання можуть використовувати для буріння досить щільного матеріалу. Це використання пропонувалось при пошуках підземних нафтових і газових родовищ. Ультразвукову ехолокацію також можна використовувати в якості датчика, який допомагає повітряним безпілотним апаратам уникати перешкоди, щоб їх можна було відправляти у небезпечні і важкодоступні місця.

Проте дослідницькі застосування не обмежуються планетою Земля. Коли люди відвідають Марс, нам знадобляться нові методи аналізу марсіанського середовища.Через малу гравітацію на Марсі звичайні свердла не зможуть працювати зі звичайною силою, тому вчені розглядають варіант використання ультразвукових приладів для збору зразків.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: