Компанія Nvidia представляє новий міні-суперкомп’ютер для автомобілів-роботів 5-го рівня автономії
25 Жовтня , 2017
Для роботів зробили м’який камуфляж “під восьминога”
26 Жовтня , 2017

Прозорі сонячні панелі – майбутнє енергетики? (відео)

Група вчених з Мічиганського університету (MSU) цього тижня опублікувала статтю про потенціал використання прозорих сонячних батарей в науковому журналі Nature Energy. Ґрунтуючись на спостереженнях поточного стану нової фотовольтаїчної технології, вони прийшли до висновку, що широке її використання поряд зі звичайними сонячними панелями на дахах, може практично на половину задовольнити енергопотреби США.

«Ми провели аналіз їх потенціалу, в ході якого з’ясувалось, що при поглинанні лише невидимого спектру сонячного випромінювання ці пристрої можуть виробляти, обсяг енергії, який можна порівняти з традиційними даховими сонячними батареями. При цьому вони розширюють можливості сонячної енергетики, дозволяючи перетворити на ефективні джерела енергії будівлі, автомобілі та мобільну електроніку», – пише проффесор Річард Лант, один з авторів дослідження.

Лант і його колеги з MSU були одними з перших, кому вдалось створити прозорий люмінесцентний сонячний концентратор, здатний генерувати електрику при розміщенні в склі, при цьому не спотворюючи видиму частину світла. Тонкий пластичний матеріал можна використовувати на фасадах хмарочосів, у вікнах транспортних засобів, смартфонах або інших пристроях з прозорою поверхнею.

Как работают прозрачные фотоэлементы

У новій системі застосовуються розроблені дослідниками органічні молекули, які поглинають невидимі довжини хвиль сонячного світла. Вчені можуть «налаштувати» ці пристрої для використання тільки ультрафіолетових і інфрачервоних хвиль ближнього діапазону, енергія яких потім перетвориться в електрику.

Зараз в США сонячна енергія становить лише 1,5% всієї генерації країни. Команда Ланта підрахувала, що, використовуючи в містах США 5-7 млрд квадратних метрів скла в якості прозорих сонячних батарей в поєднанні з традиційними даховими сонячними установками може на 40% покрити попит на електроенергію.

В даний час показник ефективності прозорих панелей складає близько 5%, що в кілька разів менше промислових стандартів сонячних батарей, якї зазвичай становлять 15-18%, але їх застосування на великих площах скляних покриттів може нівелювати цей недолік.

«Розширення застосування обох технологій може наблизити нас до задоволення 100% нашого попиту, якщо ми покращимо системи зберігання енергії, – каже Лант. – В даний час технології прозорих фотоелементів розвинені лише на третину від свого реалістичного потенціалу».

Вчені впевнені, що майбутнє за прозорими сонячними батареями. У кінцевому підсумку, ця технологія пропонує багатообіцяючі рішення, що дозволяють масове вироблення сонячної енергії за рахунок різноманітних поверхонь, які раніше були недоступні.

Джерело: sciencedaily.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: