Найбільша в Україні дахова сонячна електростанція відкрита на Львівщині
12 Вересня , 2017
Таким в різний час бачилось майбутнє міжзоряних подорожей
12 Вересня , 2017

Проведені перші випробування реактивного двигуна, повністю виготовленого за допомогою 3D-друку

Свого часу ми розповідали про розробку і випробування різних типів реактивних двигунів, деякі з елементів і вузлів яких були виготовлені за допомогою технологій промислового тривимірного друку. Однак, переплюнути все зроблене в цьому напрямку вдалось дослідникам з університету Монаша, Австралія, і його дочірньої компанії Amaero, які днями провели успішні випробування нового реактивного двигуна, повністю виготовленого за допомогою технологій 3D-друку.
Реактивний двигун, виготовлений австралійськими дослідниками, має дві головні особливості. По-перше, він є так званим клиноповітряним ракетним двигуном (aerospike engine), конструкція якого докорінно відрізняється від традиційних двигунів, використовуваних в сучасних ракетах-носіях. І, по-друге, цей двигун був повністю виготовлений і зібраний за допомогою промислового тривимірного принтера.
“Проектування вузлів і агрегатів, орієнтоване на технології адитивного виробництва, відкриває перед конструкторами масу найширших можливостей” – розповідає Ґрехем Белл (Graham Bell), провідний інженер даного проекту, – “Ми змогли відсунути в сторону всі обмеження, пов’язані з процесом традиційного виробництва двигуна, і сконцентрувались на особливостях, які забезпечують максимальну ефективність його роботи, включаючи форму сопла і розгалужену систему внутрішнього охолодження”.
Оптимізована конструкція нового реактивного двигуна дозволяє йому розвинути більшу тягу при тому ж рівні витрати палива, ніж інші подібні двигуни, що виготовляються шляхом традиційної механічної обробки металу. Та найголовнішим є те, що весь процес створення двигуна, від моменту початку розробки до моменту перших випробувань, вклався лише в чотири місяці.
В даний час дослідники з університету Монаша і компанії Amaero організували нову компанію під назвою NextAero, фахівці якої займуться подальшим вдосконаленням даних технологій, що дозволить Австралії внести істотний внесок у справу розвитку світової аерокосмічної промисловості.

Першоджерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: