Компанія Hewlett-Packard представила “The Machine”, перший прототип суперкомп’ютера, побудованого на базі нової архітектури
30 Травня , 2017
Знайдено спосіб втричі збільшити роздільну здатність екранів
31 Травня , 2017

Протез, обладнаний камерою і штучним інтелектом, може сам виконувати найпростіші дії

Група інженерів-біомедиків з Ньюкаслського університету (Newcastle University) розробили новий високоінтелектуальний протез, за допомогою якого людина може брати і маніпулювати різними предметами, абсолютно не замислюючись про це. Все відбувається за рахунок того, що на протезі встановлена камера, яка бачить об’єкт, а вбудована система керування визначає форму цього об’єкту, відповідний цій формі найкращий метод захоплення і утримання. І все це система встигає зробити всього за кілька мілісекунд.
Аналіз зображення розпізнавання об’єктів і визначення режимів захоплення проводиться за допомогою спеціалізованої нейронної мережі Convolutional Neural Network (CNN). Ця мережа була навчена на зображеннях більше ніж 500 об’єктів, забезпечених додатковою інформацією про найкращу методику їх захоплення і утримання.
Об’єкти бази даних були згруповані за формою і розмірами. Після аналізу бази система керування протезом змогла самостійно обирати і використовувати кілька видів захоплюючих рухів чотирма, трьома і двома пальцями, таких, які використовує людина, коли піднімає чашку, тримає ложку, натискає на копки пульта дистанційного керування і т. п.
Камера на протезе
Нова технологія автоматичного керування діями протезу була перевірена на добровольцях, пацієнтів лікарні Ньюкасл-епон-Тайн. Після короткого навчання всі пацієнти змогли діяти протезом як своєю рукою, виконуючи успішні дії в 88 відсотках випадків.
І на закінчення слід зазначити, що дана робота проводилась в рамках більш масштабної програми, метою якої є створення дійсно розумних протезів. Такі протези не тільки зможуть самі виконувати примітивні дії, але і відчувати своєю поверхнею температуру, силу тиску і інші параметри, які потім будуть передаватись прямо в мозок пацієнтам.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: