Вчені створили метаматеріал, що перетворює плоску поверхню в тривимірну
14 Липня , 2017
В Данії розробили систему створення роботів за 13 хвилин
15 Липня , 2017

Прогноз вартості ВДЕ від Morgan Stanley

 До 2020 року ВДЕ стануть найдешевшим джерелом енергії – прогноз Morgan Stanley

Поновлювані джерела енергії, у числі яких сонце і вітер, стрімко дешевшають, а іноді їх вартість опускається нижче, ніж у вуглеводневих конкурентів, таких як вугілля чи нафта. Згідно з новим дослідженням Morgan Stanley, ВДЕ стануть найдешевшим джерелом енергії в світі вже через три роки.

У своїй доповіді аналітики повідомляють, що до 2020 року відновлювані джерела енергії будуть найдешевшою формою вироблення енергії нового покоління по всьому світі, за вийнятком декількох країн Південно-Східної Азії.

За прогнозами дослідників, головною рушійною силою скорочення вуглецевих викидів від підприємств стануть переваги поновлюваних джерел енергії, а не політики урядів. Наприклад, незважаючи на заявлений намір президента США Дональда Трампа вивести країну з Паризької угоди по клімату, вони очікують, що до нового десятиліття країна перевищить паризьку домовленість скорочення викидів вуглецю на 26-28% і доведе їх до рівня 2005 року.

Для розвитку цього сценарію є і економічні, і технологічні передумови. Згідно з даними дослідження, ціна сонячних панелей у всьому світі впала на 50% в період між 2016 і 2017 роками. А в країнах зі сприятливими кліматичними умовами витрати, пов’язані з використанням сили вітру, можуть скласти від ½ до ⅓ витрат на електростанції на природному газі або вугіллі. Інновації в дизайні вітрових турбін з урахуванням збільшення довжини вітрових лопатей дозволяють підвищити ефективність, що збільшить вихідну потужність вітроенергетики.

Для країн, де до поновлюваних джерел енергії політики ставляться негативно, наприклад, Австралії, прогноз від Morgan Stanley також дуже надихаючий: до 2020 року відновлювані джерела енергії забезпечать приблизно 28% електрики. Для Південної Австралії прогноз становить 60%.

Більш лояльні до альтернативних джерел енергії країни Європи активно розробляють проекти по їх впровадженню у повсякденне життя. Наприклад, Норвегія до 2020 року планує повністю заборонити опалення будинків нафтопродуктами і газом. На їх зміну мають прийти спеціалізовані котли, що працюють на тирсі, поновлювані джерела енергії та теплові насоси.

Незважаючи на всі переваги альтернативних джерел, у них є один великий недолік. На відміну від традиційних АЕС, ТЕС і ГЕС, роботу яких людина може контролювати, поновлювані джерела енергії залежать від неконтрольованих природних змін. Наприклад, люди не можуть змусити дути вітер і сонце світити тоді, коли їм це зручно. Тому потрібні маневрені електростанції — ті, які можна вмикати-вимикати при виникнені нестачі потужності в мережі та спеціальні сховища, де можна цю енергію зберігати при відсутності відповідних погодних умов.

В тій же Австралії глава Tesla Inc. і SolarCity Ілон Маск підтримає починання в цій галузі і побудує комплекс акумуляторних батарей, який буде накопичувати енергію від вітроелектростанції Hornsdale Wind Farm виробництва компанії Neoen та прилеглих сонячних ферм. У випадку позачергового відключення електрики батареї зможуть забезпечувати тисячі домогосподарств.

 

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: